Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugrató verseny pontos menete?

Díjugrató verseny pontos menete?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem, hogy pontosan hogyan zajlik le egy díjugrató verseny? Egészen az érkezés pillanatától a végéig(indulásig). Kíváncsi vagyok hogy a versenyzők szemszögéből hogyan zajlik le, hogyan élitek meg? Mindegy milyen, lehet több napos, egy napos, hibaidős, stílusverseny, stb.

2016. jún. 28. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Megszoktak mutatni a lovaknak a terepet, verseny, dij osztás es haza :)
2016. jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Reggel koránkelés, kimenni a lóhoz,rendberakni,sörényfonás,bogyózás,felkészítés a szállításra. Közben rohangálhatsz a cuccok után,minden rajtad legyen meg a ló cuccait se hagyd otthon. Miután nagynehezen felraktad a lovat a szállítóra,indulás. Odaérsz és ahogy kiszállsz a kocsiból elindul az őrület. Rohanás,időben bemelegíteni,idegeskedés (főleg ha nem vagy még rutinos) ,melegítőn neked mennek,nem elég magadra figyelj,hanem azt kell nézd ki merre akar menni. Közel 20 ló egy 20X40 es melegítőn ,abból 10 figyel rád,a többi 10 szarik a fejedre merre mész. Közben figyelj az edződre,de úgy h rajta kívül még 10 edző üvölt egyszerre szinkronban . Aztán sorra kerülsz,mész egy programot,pályát,jön a leugatás vagy a dicséret,attól függően hogy mentél. Egyébként te magad mindig rosszabbnak éled meg lóról,mint akik lentről nézik. Kiderül az eredmény,vagy örülsz ,vagy "sírsz" de sokszor az igazságtalan bírálat letudja lombozni az ember kedvét,hulla fáradtan,összekoszolt fehér cuccokban elindulsz haza,akkor ott még tedd rendbe a lovat,szedd ki a sörényéből a gumikat,pakolj el,ápold le a cuccokat. Ezután te is hazaérsz,még pakolj el magad után is,és legyen erőd felállni az ágyról még elmenni megfürödni. És a legjobb mikor másnap akarsz vásárolni és rájössz h tegnap "kiraboltak" , kibaxtál egy csomó pénzt néhány szalagért meg esetleg kupáért,de legalább nyertél egy B 3 mat ,ami 1 hétig téma aztán a kutyát nem érdekli.1-2 pihenő nap a lónak meg neked is,és aztán indul a szokásos őrület.
2016. jún. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Azért a második válaszoló elég drasztikusan írta le....

Az lenne a lényeg hogy élvezzük ezt a sportot és ne idegeskedjünk rajta.

2016. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem igy szokott menni:

kimegyek a lovardaba es elokeszitem a cuccomat es a lovat. Elintulunk uyg h kb 2-3 oravan a versenyszam kezdete elott erkezzunk.

Megnezem a palyat amikor nyitjak a palyat es ha a startlista elejen (1-10ig) vagyok akkor palyanezes elott szerelem fol a kovat ha meg kesobb megyek akkor palya nezes utan ugy, h ok 20percet tudjak melegiteni. Ja nagyon jol mentem, akkor varok az eredmeny hirdetesre mert oda be kell menni loval ha meg nem mentem jol, vissza viszem a boxba leszerelni.

Kb igy szokott menni

2021. nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!