Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen az igényes lovas ruházat?

Milyen az igényes lovas ruházat?

Figyelt kérdés

Aktívan versenyző lovasok!

Ti mit viseltek egy edzésen? Mit tartotok igényes lovas ruházatnak? Megítéltek valahogy egy lovast a ruházata alapján?


2016. júl. 4. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam a ruházat alapján ítélkezni, bár néha azt érzem, hogy mások igen. Pl. ha van miből megvenni egy drágább lábszárvédőt, meg cipőt, de nem vagy olyan jó lovas, akkor nekem az lenne az érzésem, hogy mások lenéznek, mert teszem az agyam, hogy nekem milyen menő cuccaim vannak. Gyűjtök egy tényleg jó minőségű kobakra, de nem vagyok benne biztos, mert félek,hogy mások mit fognak szólni, hogy nem vagyok egy nagydíjas versenyző, és mégis milyen márkás, drága a kobakom, minek az?

Úgyhogy (bár tudom, hogy hülyeség azon tépelődni, hogy más mit gondol a ruházatomról) én igyekszem azt a márkát megvenni, amin nem virít bazinagy betűkkel hogy micsoda.

2016. júl. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit én nézek egy lovasruházaton, hogy praktikus, kényelmes legyen, tiszta, és rendezett. Nem szakadt, nem merev a kosztól. Az, hogy milyen színű vagy milyen márkajelzés virít rajta, nem érdekel, ha rajtam vagy máson is van...
2016. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az igényes lovasruházat számomra, nem pénz kérdése.

Hiába a több tízezres pikeur naci, ha koszos, vagy kibuggyan belőle a lovas, vagy a versenyzakó, ha lyukas. A koszos,sérült csizmától, cipő+chapstől a hideg kiráz.


Ugyanígy edzés előtt, én mindig átnézem a ruhákat, hogy nem szakadt-e, nem szutykos, a lábszávédő nem lyukadt -e ki és így tovább. Ennyi, edzésen nem nagyon szoktam flancolni, de azért rendben legyenek a cuccaim. Plusz nem veszek csak azért 38-as gatyát, mert éppen az a legnyagyobb, de úú de tetszik, de kibuggyanok belőle.


Megítélni? Régen rossz ha a lovast az alapján ítélném meg, hogy milyen gúnya van rajta...nem a ruha lovagol helyette, ha lovaglásról van szó, azt nézem, ha beszélgetésről, akkor azt.


Annyit tudok a ruházatról megállapítani, hogy magával és a külvilággal szemben mennyire igényes mind edzésen, mind versenen. De ezt utcai cuccból is megmondom.

2016. júl. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor kimegyünk a lovunkhoz mi a vőlegényemmel egy sima póló, fekete lovaglónadrág, cipő.
2016. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Edzéshez, főleg ha kurzusra megy az ember, azért illik felöltözni. Ez nem pénz, hanem igény kérdése, mert mosógépe meg két keze mindenkinek van, bár ez az ízlésről már nem feltétlenül mondható el. Én nem márka alapján ítélek, de ha valakinek a csizmáján még a tavalyi kosz is rajta van, a felsője igénytelen, az alátét foszlott, stb, nem kelt bennem jó benyomást.


Tiszta, rendezett, igényes megjelenés szerintem minden esetben, kurzuson pedig visszafogott, harmonizáló (nem full pink színű) ruházat, öv, makulátlan csizma és lófelszerelés, normálisan összefogott haj elvárható.

2016. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég rossz ha vki ruházat alapján ítél hát még ha eut sportban teszi. Szerintem a lovaglását és az ahhoz tartozó önbizalmat kell nézni. (Értem ez alatt hogy azt mondja milyen nagy lovas közben nem vagy normálisan viselkedik és tehetséges). Mert mire megy a tökéletesen passzoló szettjével és a drága lovával...

Ami elvárható hogy rendezett ápolt legyen mind a ló és lovas a szabályokbak megfelelően.

Az edzés mindegy ott mindenki gyakorlófelszerelést használ (pl nem csizmát hanem cipőt chapsel stb).

Az igényes ruha tiszta rendezett nem kihívó és azért passzolnak a ruhadarabok (versenyen mindegy úgyis meg van határozva azt kell felvenni lónak pedig passzoljon a fülvédő az alátéthez stb) ne legyen szakadt vagy koszos a cucc kb ennyi :)

2016. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!