Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretnek egy lovat a...

Nagyon szeretnek egy lovat a szüleim talán hajlandóak is lennének rá mivel érveljek?

Figyelt kérdés

Elég jól lovagolok.Milyenffajtát

és hány éveset ajánlanátok

?



2016. júl. 10. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Azert ez nem ilyen egyszeru.

Eloszor is ahhoz, hogy egy sajat lovad legyen, nemcsak lovagolni kell tudni, hanem az istallo koruli munkakat is, azaz etetes, almozas, tragyazas, csutakolas stb. Persze meno helyen kerheted, hogy ezeket csinalja meg helyetted a szemelyzet, de annak ara is van, az egyebkent sem tul olcso bertartasi dijon felul. Nagyon-nagyon fontos, hogy tisztaban legy az egeszsegugyi dolgokkal is, mivel egy naponta ki tudja, hany lovat ellato ember nem biztos, hogy a tieden is idejeben eszreveszi a bajt, csak akkor, mikor mar komoly. Tehat neked kell alaposan ismerned a lovadat, hogy tudd, mikor viselkedik furan es ha szukseges, meg a nagyobb gondok elott segitseget hivhass.

Milyen korulmenyeket van lehetoseged teremteni?

Az otthoni lotartashoz szukseg lehet engedelyekre is, ezen kivul nagyon draga es maceras dolog. Plusz kezdo lotartokent meg tapasztalatlan vagy, ami veszelyesse is valhat. Alapbol sem ajanlom, de igy elsore foleg nem, inkabb keress egy rendes bertarto helyet, ott sokkal tobbet tudnak segiteni.

Viszont ujabb gond, hogy a bertartas is igen koltseges, plusz nagyon meg kell valasztani a helyet, ahova mennel. Nezz meg mindent es mindenkit alaposan, a palyat, a bokszokat, felszerelest, takarmanyt, istallorendet, az oda jaro embereket, az ott levo lovak egeszsegugyi allapotat (persze ne allatorvosi szakvelemenyre gondolj, csak ugy nezz rajuk, ha piszkosak, kedvetlenek, netan betegnek is tunnek, az nagyon nem jo jel) es a szemelyzetet is, egyszoval mindent. Ha barmilyen rosszat tapasztalsz, keress tovabb. Sajnos sok kokler lovarda van, ahol nem tudnak megfeleloen banni sem az allatokkal, sem az emberekkel.

Egyenkent elso lonak en egy nyugodt, kedves, idosebb pacit ajanlok, ha meg nem lovagolsz komoly szinten. Ha mar tereplovaglas, versenyzes a tema, akkor szerintem a legjobb egy fiatalabb, de azert nem epphogy beidomitott lo, nem muszaj verbeli angol telivernek lennie, csak lehessen vele azert kisebbeket ugratni, dijlovagolni stb. Nem kell szerintem, hogy fajtatiszta legyen, a lenyeg, hogy megtalaljatok a kozos hangot. Az sem mindegy, te mekkora vagy, mert egy nagyobb darab embernek a pici poni nem a legszerencsesebb.

Amugy egy sajat lo sajnos nagyon draga. Mar maga az allat is az, de ehhez meg boven hozzajon a tartasdij, takarmany, felszereles es termeszetesen az allatorvosi koltsegek is. Ajanlom, hogy eloszor keress egy helyet, ahol van lehetoseg loberlesre vagy valahogy ugy hivjak. Ennek az a lenyege, hogy a gazdaja rad bizza a lovat, megegyeztek a koltsegekben, neked pedig gondoznod, edzened kell ot. Igy megsem ugrasz a melyvizbe, de van egy "sajat fel lovad".

2016. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem érdekes, milyen lovagló vagy, az a kérdés, milyen lovász vagy. Egy lovat tartani, eteni, tisztán tartani, gondozni messze túlmutat a lovaglószenvedélyen. Ezt gondold át előbb, és csak utána érvelj a szüleidnek. Ha átgondoltad, már fogod tudni, mivel érvelj. Például ezzel: apuciiii, anyuciii, lécci-lécci-lécci, vegyetek már nekem egy lovat, mert tudom, mivel jár, elég érett vagyok hozzá, hogy felelősséget vállaljak érte, hogy naponta legalább kétszer megetessem, néha abrakoltassam, háromszor megitassam, legalább kétszer kiganézzak alóla, legalább kétszer szalmát cseréljek alatta, biztosítsam a rendszeres mozgást a számára, rendszeresen csutakoljam és keféljem a szőrét, néha friss füvön legeltetem, és mindezt legalább másfél évtizeden át.
2016. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hogy fizeted a tartási költségeket. :)

[link]

2016. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

majd ha felnősz és lesz saját kereseted, akkor térj vissza a dologra. szerintem úgy már neked sem lesz annyira buli,hogyha rájössz,hogy mennyibe is kerül majd .

ha a szüleid akarnák megvenni neked,akkor már megvették volna. próbálkozhatsz, de szerintem ne erőltesd.annak is örülj,hogyha járhatsz lovagolni.

2016. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezdődik .. már rég volt
2016. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
KÖSZI A VÁLASZOKAT. És már nem tudom ki írta de lovásznak is jó vagyok bele se kezdenék egy ilyen dologba enélkül a tudás nélkül.
2016. júl. 11. 19:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Hat ha tenyleg jo vagy, akkor az anyagiakat kell megbeszelni. Sajnos nem olcso dolog a lotartas es persze nem is egyszeru. De nagyon sok oromot okoz :)
2016. júl. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az utcsó válaszoló :Köszi és az anyagiak rendben lennének és a lovaglás része is pont ma ültem egy haflingin aki meghülyült miután kimentek a kapun és lépésből ugrott jó 90-100 centit.Életemben elősször ugrottam és még csak ki se dőltem a nyeregből de jó volt pedig díjlovas lennék inkább .De valahogy ez se győzte meg jobban apámat .Még anyám benne lenne.
2016. júl. 11. 19:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Most nem degradalni akarlak, de nem ugrattal meg soha, noha jo lovas vagy? Pedig a kisebb akadalyok nagyon alapnak szamitanak, terepen sokszor van, hogy valamit at kell ugratni a loval.

Szerintem hagyd meg par evig a sajat lovat. Addig fejlodj, gyakorolj, hogy igazi profi legyel es vegyel reszt minel tobbszor az istalloi munkaban is. Ha pedig van lehetoseged a loberlesre (2-es valaszomban irtam rola, de szerintem a lovardadban tobbet is tudnanak mondani), akkor mindenkeppen probald ki. Igy sok tapasztalatot gyujtesz, erettebb leszel, ami a szuleid szemeben is jo pont lesz. Illetve nem tudom, hany eves vagy, de ha mar nagyobb, akkor menj el diakmunkara, keress penzt, jarulj hozza a koltsegekhez, tegyel felre, ha tudsz. Ugy valoszinuleg konnyebben megengednek, ha pedig felnott leszel, akkor mar lesz egy kezdotoked, amihez hozzatehetsz a fizetesedbol es akkor mar vehetsz lovat a szuleid engedelye nelkul is :)

2016. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
KÖSZI A VÁLASZOKAT. Sajnos ló bérlésre nincs lehetőség. De szinte minden lovardai munkát mi csinálunk mert beteg a lovász.
2016. júl. 12. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!