Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptembertől tervezem, hogy...

Szeptembertől tervezem, hogy általános iskolásokat szeretnék korrepetálni, felkészíteni. Szerintetek működőképes lenne? És hogyan kellene csinálnom? És ti mennyit lennétek hajlandóak érte fizetni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van tanári szakképesítésed?
2010. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Te is abban a helyzetben vagy, mint én.

Én is ugyanerre lennék kíváncsi.

Utána néztem neten, hogy 1500-2000 Ft/óra árral szoktak korrepetálni. De biztosat én sem tudok. :S

2010. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem csak akkor jó ötlet, ha van róla papírod. Attól még, hogy jól tanultál, nem biztos, hogy magyarázni is jól tudsz majd. Gondolj bele, ha olyan diákot kellene korrepetálnod, akit nem köt le az anyag, mit teszel?
2010. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem igen, működőképes lenne. Először mindenképpen csak ismerősök gyerekeit korrepetáld, ha jó vagy és hasznos is a gyereknek, amit csinálsz, fognak "bekéredzkedni" hozzád ismeretlenek is. Onnantól nincs megállás =).


Aki meg tanári képesítést emleget, az nem fogta fel a kérdést rendesen. Engem unokatestvérem korrepetált németből, ingyen, tanári képesítés nélkül. Nagyon jól beszélt németül, hatalmas javulás volt nálam, hamar híre ment, hogy kihez járok, mások is elkezdtek hozzá járni, de nekik már fizetni kellett. Kis kiegészítés az egyetem mellett, nem volt rossz pénz az.


Az, hogy mennyit kérhetsz, függhet attól, hogy miből korrepetálsz, milyen osztályos anyagból korrepetálsz, stb.


De tényleg csak akkor vágj bele, ha tudsz segíteni is a gyerekeknek, ne az legyen, hogy esetleg ketten ültök az asztalnál, aztán egyikőtök sem tudja, hogyan tovább... Nem kell ide tanári képesítés, csak tudd azt, amiből korrepetálsz, legyél barátságos.


Valamelyik válaszoló írta, hogy mit tennél egy olyan gyerekkel, akit nem érdekel az anyag. Én szó szerint egy esélyt adnék még neki, ezt el is mondanám neki, hogy az én időmet ne rabolja feleslegesen, szívességet teszek neki, amit vagy megbecsül, vagy nem, rajta áll. Ha nem érdekli, engem sem érdekel, akadhat másik gyerek, aki élne egy ilyen lehetőséggel. Ha ezután is dacoskodik, nem csinálja meg a házi feladatokat, amiket adtam neki, akkor hazazavarnám, és megmondom neki, többet nem kell jönni. Szüleit meg felhívnám, hogy mi a helyzet, beszéljenek vele. Ha a szülei kérnék, akkor esetleg kapna még egy utolsó esélyt, de magamtól biztos nem mondanám, hogy "holnap délután 4-re jöhet..."

2010. júl. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Ja, és gondolom az egyik válaszoló arra gondolt, hogy hogyan oldanád meg, ha rakoncátlankodna a gyerek. Erre az a válaszom, hogy egyedül valószínűleg biztos nem fog hülyülni. Amúgy meg a tanárok sem tudnak fegyelmet tartani papírral a kezükben...


Max az érdektelenség képzelhető el, hogy nem érdekli az anyag, nem érdekli, hogy valaki segíteni akar rajta, akkor figyelmeztetés, ha azután is akkor hazazavarás, egymás idejének rablása felesleges.

2010. júl. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A 23.24-es válaszolónak nagyon szépen köszönöm...és persze a többieknek is!!:)
2010. júl. 13. 07:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az előzőt csak annyival egészíteném ki, hogy természetesen korrepetálhatsz kisdiákokat amennyiben kereslet van rá, illetve képesnek érzed rá magadat, viszont annyi pénzt értelemszerűen nem kérhetsz el, mint egy olyan ember, akinek papírja van a "tudásáról"... Lényegtelen, hogy az a tudás valós-e avagy sem, sajna a papír sokat számít, pláne egy szülőnek, aki a legjobbat szeretné a gyerekének. Nem fognak annyi pénzt adni neked, amennyit egy rendes szaktanárnak is adhatnának! Anno egyik barátnőm vállalt angol korrepetálásokat, elég sok diákja lett, 500 ft-ot kért el óránként!
2010. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!