Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zablával vagy anélkül jobb...

Zablával vagy anélkül jobb lovagolni?

Figyelt kérdés

Ha zabla nélkül lovagolom a lovam tud rendesen támaszkoni?

Előnyök/ hátrányok, tapasztalatok?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. júl. 13. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A tények nem változtak. Ha rendben van a ló szája és jó a kezed,akkor támaszkodik zablával is,ha nem akkor saját magad vagy az oka,nem a zabla. Előnye az h megfelelő használat és megválasztás esetén,minőségi lovaglást érhetsz el, zabla nélkül meg csak a birka lovakon lötyögsz el, egy agybajos ló halálba vinne .
2016. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És igen,lehet zabla nélkül is elérni támaszkodást de ahhoz előtte sok idomítás kell
2016. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Persze, támaszkodhat zabla nélkül is, de ez nem a lovon múlik, hogy kötőfékben tud-e (feltételezve hogy zablán tud), hanem a lovason aki ül rajta és beletette azt a munkát, aminek eredményeképp a lónak van fogalma a támaszkodásról.


Előnye szerintem a világon semmi nincs, hátránya az, hogy egyrészt kevésbé adja ki a hibákat (pl a szárakat húzó lovas simán hiheti azt, hogy a lova "támaszkodik", míg zablában már az égben lenne a feje vagy épp szár mögött), illetve nincs nüansz, nem fogsz tudni úgy milliméterekkel dolgozni, mint zablával és úgy elkülöníteni a különféle szársegítségeket, mint zablával. Terepen lovagolva szerintem életveszélyes, legyen szó bármilyen megbízható lóról is.

2016. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem véletlen, hogy ahogyan egyre érzékenyebb lesz a ló, úgy kerül feszítő a szájába, hogy még kisebb jelekre tudjon dolgozni. Ez mind a westernben, mind az angolban így van. Egy kötőfékkel, kapicánnal, akármivel ezt ilyen szinten nem lehet elérni.

A terepes dologhoz annyit, hogy azért egy hackamore szerintem megfogja kint is, bár azt nem sorolnám a gyengébb eszközök közé, mint pl egy kötőfék.

2016. júl. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jelenleg kapicánnal lovagolom a lovamat, pár hónapja hagytuk el a zablát. Tökéletesen reagál bent mindenre, pályán is szépen lehet rövidíteni, de a múltkori terepen való lesétálás igen viccesre sikeredett. Páran kimentünk a földútra, ott az egyik felén sok bokor van, szinte beláthatatlan az egész út. Hallottuk, hogy jön egy kocsi, ezért felmentünk a szántásra, ott álldogáltunk. Mikor a lovak is észrevették az autót, hatalmas lett a hiszti, a többiek csak ugráltak, mi persze full galoppra váltottunk... Kellett pár méter, mire meg tudtam fogni zabla nélkül.
2016. júl. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!