Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ismerősöméknek egy hatalmas...

Ismerősöméknek egy hatalmas udvaruk van, hatalmas fűvel melyet ha lekaszálnak, csodálatos és friss réti széna lesz?

Figyelt kérdés

Legutóbbi kaszálásukból vittem kb 3 bálányit el. De sajnos közölték velem, hogy mivel még rengeteg maradt, ezért többször már nem kaszálják, hanem csak fűnyíróval vágják. Ha fűnyíróval levágják, az attól még ugyanúgy adható lónak? Mert az énféle szénámmal etetett oktatóm egy problémásabb lovat, és szinte már falta (pedig abszolút nincsenek rosszul tartva a pacik, sőőt... :D)

Szóval a kérdés tehát az, hogyha fűnyíróval vágják azt a füvet akkor az ugyanúgy adható lónak? :)


2016. júl. 15. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha fűkaszával, akkor igen, mert az nem darálja apróra, viszont ha géppel csinálják, ami apróra vágja, akkor nem, mert túlságosan be tudnak belőle habzsolni a lovak, és bekólikázHATnak.
2016. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm szépen!

2. Nem pázsitfű, hanem olyan, ami a mezőkön van. Érintetlen, jó magasra növő, réti széna-fű (bocsi a pontatlan leírásért!!!). Ismerősöm egy csomó fotót készített, ezek közül egy:

[link]

2016. júl. 15. 15:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha kaszálják, akkor igen, ha fűnyírózzák, akkor tilos etetni. Hogy utána milyen minőségű lesz és hogy etethető-e (megszárad-e rendesen pl), azt utána látod, de hogy mivel kaszálják, az mindegy, csak ne fűnyíró legyen. Az túl apróra darabolja és fulladás, kólika, elhullás lehet a vége.
2016. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Reflektálnék #2. Ha fűnyíróval nyírják tök mindegy, hogy pázsitfű, angol perje, nádperje, réti csenkesz, egérárpa, vagy akármi. A lényeg a vágás utáni méret, nem a kiinduló minőség. Sajnálom, hogy nem kaptál megerősítést ahhoz, amit kitaláltál. Szerintem ne etesd a fűnyíróval nyírt fűvet, de cselekedj belátásod szerint. A te lovad, te életed, te pénzed...
2016. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hmm... Imádom ezt az oldalt. Olvasni nem tudó, kedves alakok írosgálnak. Nem az én lovam, viszont segíteni szeretnék az oktatómnak.

De megtaláltuk a megoldást. Van fűkaszánk, úgyhogy megoldva! :-)))

További szép napot, és köszönöm az értelmes válaszokat. :-)

2016. júl. 15. 22:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Hmm... Imádom ezt az oldalt. Fogalmazni képtelen emberek irkálnak. Legyen, nem a te lovadról van szó. Ugyan áruld már el, hogy ez melyik részből derül ki? Szerintem egyáltalán nem nyilvánvaló. Ha ezt megválaszoltad lehet folytatni nyugodtan a hőbörgést, fröcsögést, ahogy tetszik. Csak ha nem tudod helyén kezelni, az egyébként normális válaszokat, minek kérdezel?
2016. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hmm... Imádom az olvasni még mindig nem tudó emberkéket, akiket előbb tanítanék meg olvasni, mint lovat tartani. Hogy miért nem az én lovam? Itt a válasz, a kérdés alatti zöld tartalomrészben: "Mert az énféle szénámmal etetett oktatóm egy problémásabb lovat, és szinte már falta..."

Egyébként pedig híres vagyok a türelmemről, tehát szerintem nem velem van itt a gond...

A viszont látásra! :-)

2016. júl. 16. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:
A teféle szénádat eddig kaszálták, nem? Nagyon nem mindegy, mert tökmindegy mivel vágják le, ha a tövénél vágják és egyben marad a szál, akár kézzel is téphetik, kaszálhatják kézzel vagy kaszával, sarlóval, stb. A gond az, amikor a tologatós fűnyíró apróra vágja, na azt nem szabad etetni, akárki lova akárhogy is falja, mert csak az istenadta szerencséje miatt nem okozott még gondot a lovainak. Több cikket is találsz a témában, ha utánajársz.
2016. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Eddig azt a füvet kaszálták, sosem nyírták a füvet.

De ugye mint azt írtam, van fűkaszánk, tehát meg van oldva a dolog. :-)

2016. júl. 17. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!