Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segédszár, talán a kisebbik...

Segédszár, talán a kisebbik rossz?

Figyelt kérdés
3 hónapig boxnyugalomra volt ítélve az ugrólovam, ha majd szépen lassan lehet visszahozni a munkába segédszárral szeretném először lovagolni, mert bár sok jót nem gondolok és hallok róla, próbáltam már és kevésbé tud hülyéskedni vele, az ugrálás pedig most nagyon nem tenne jót neki még. Okozhatok vele valamilyen problémát a későbbi lovaglását illetően szerintetek?
2016. júl. 17. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem először sétálgass vele, majd futószár-heveder felszereléssel járasd le. Utána ülj fel rá, és szerintem nem lesz szükséged segédszárra, ha rendesen be van melegítve, járatva ven lovaglás közben, nem fog hüklyéskedni.


Előkészítés, ez nagyon fontos dolog, és még egy megjegyzés: A futószáras munka ne azt jelentse, hogy ügetésben körbehajkurászod, kérjél tőle lépésbem ügetésben feladatokat, ha lenyugszik, "bemelegszik" nem fog urabugrálni.

2016. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Futószáron lekötheted az is jó.rendszeres segédszárazás nem jó,de egyszer kétszer ha rajta ,nem ront rajta.
2016. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A futószár nem rossz ötlet, kérdés, hogy a lovad hogyan viszonyul hozzá (nem ismerem, elképzelhető, hogy randalírozási alkalmat lát benne), viszont az is megoldás lehet, hogy felteszed rá a segédszárat, de amíg nem kell a vészfék, addig nem használod. Jó esetben hamar felfogja, hogy ha szépen viselkedik, akkor nincs, ha túlzásba viszi a boldogságot. akkor van. Érdemes lenne esetleg pár hétig fáslizni, ha mégis ugrálna, talán jobban védve van, nem tudja annyira tönkrebarmolni magát..
2016. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 hónapnyi boxnyugalomból nem úgy hozzuk vissza a lovat, hogy felülünk rá, hanem legalább egy hétig kézen sétáltatva, kezdve kb 10 perces időtartamról, lassan növelve, majd futószáron néhány percet ügetve, növelve, majd nyereg alatt sétálhatsz vele. Ha nagyon nem megy, én várnék vele addig, amíg szabadon le tudom mozgatni, főleg ha lábprobléma miatt állt, de ez heteket vesz igénybe. Arról nem is beszélve, hogy a sok állástól az izmai, főleg a hátán, kb megszűntek létezni, ergo nem illene felülni amíg legalább részben vissza nem épülnek, plusz a nyeregilleszkedést is felül kell vizsgálni.
2016. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes tájékoztatást, de az állatorvossal napi szinten konzultálva növeljük a napi séta adagját a héten már 3*40 percet sétál, plusz dolgozok vele napi 1-2szer húsz percet. :) Egy hónap múlva jön a karám és a futószárazás ha szépen gyógyul a sebe továbbra is. :) Nem is jutott eszembe hogy egyből 0ról felüljek rá.
2016. júl. 19. 22:42
 6/8 A kérdező kommentje:
De amúgy ezt szeretem ebben az oldalban, hogy máris le van cseszve az ember, amint valamit megkérdez, bár biztos be kellett volna linkelnem a ló zárójelentését. :D Meg nyilván nem az lesz a mérvadó vélemény amit itt olvasok mert az edzőm meg az orvos szava a szent csak kíváncsi voltam mit gondoltok de legközelebb meggondolom. :)
2016. júl. 19. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha "szépen lassan" hozod vissza munkába, akkor mi oka lesz a lovadnak arra, hogy ugráljon alattad? Na ugye.
2016. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, bánom már hogy megszülettem. :) Még jó hogy valaki ismeri a lovamat ha már én nem.
2016. júl. 21. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!