Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok Budapest és környéki...

Tudnátok Budapest és környéki lovardákat ajánlani?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szertnék találni magamnak egy lovardát Budapesten. Esetleg van valakinek valami javaslata ahol jó az oktatás/ár arány? Kezdő/középhaladó felnőtt vagyok díjugrató ambíciókkal :D köszi :)
2016. júl. 23. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


ezt nagyon ajánlom :)

2016. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia! Úgy hallottam h a Nemzeti lovarda nagyon jó! De ha hajlando lennél kimenni Pátyra (Budapesttől 18km-re) akk tudnám ajánlani a Bellandort én is oda járok és nagyon nagyon jó!

Remélem h tudtam segíteni :)

2016. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon sok helyen lovagoltam már, oktatónál is és egyedül is, egyenlőre csak biztosan azokat tudom mondani, ahova NE menj:D


Favorit lovardát hanyagold, a lovak idősek és befarsultak, box csak 1-2 van, állásokban áll a legtöbbjük, és karám is csak 1-2 van. Oktatás annyi, hogy körbe körbe mentek egymás után, az összes ló automata, már hallják az oktatótol, hogy ügetés vagy vágta, és indul alattad mielőtt bármit is csinálnál... szóval, ott fejlődni nem fogsz. Pláne nem ugratni.


Cinkotai Lovasudvarba jártam elég sokáig kezdőként. Ott vannak profibb díjlovaglók és ugrók akik oktatnak, a két tulaj Józsi és Viki azt hiszem jó lovasok, bár kicsit mogorvák, Józsi jó fej de ha oktat akkor kemény, de a keze alatt megtanulsz lovagolni!:) Én egy Szandi nevű lányhoz jártam, ő tényleg tanított és aprólékos volt, sokat fejlődtem, sajnos elment mert a lovardán belül elég sok kavarás és pletyka volt, amit megelégelt és Fótra ment. De mindenesetre oktatás szempontból nem rossz cinkota, de sokan járnak, de ha mázlid van, tudsz órát foglalni ahol egyedül téged oktatnak, csak rád figyelnek. Ne ijedj meg a stílusuktól, ha tényleg fejlődni szeretnél.:) Nekem a Józsi 2szer tartott órát, mikor az oktatóm nem ért rá, és habár már végén üvölt, addig nem hagyja hogy leszállj amíg nem csinálod meg jól a feladatot. De utána nagyon jófej és poénkodik veled.:D


Alsógödön van pár lovarda (tudom, nem Budapest, de vonattal 20p, autóval is, évek óta oda járok), ahol talán ugratni is van lehetőséged. Az egyik a Gödi Lovas Tanya, fb-n megtalálod őket ezen a néven. Az oktatás a legtöbb "oktatónál" (nem igazi oktatók, csak valami közük van a lovakhoz:D) nem fejlődsz sokat, ott inkább having fun a lényeg, semmi több. Egy lovas van ott, egy férfi, aki tudom, hogy komolyan ugrott a lovával és tart 1-2 embernek ugró eddzést, ő papiros eddző és tényleg ért a lovakhoz, talán ott érdeklődhetsz. Bértartásra viszont annyira nem ajánlom a helyet.


Szintén Gödön a Gödi Kincsem lovardában még nem jártam, de a tulajt ismerem, ő egy nagyon kedves és tapasztalt lovas nő, a lovarda rendezett, és ha jól tudom oktatnak is. Talán van lehetőség ugrani, de lehet magadnak kell oda eddzőt hívni.


Pasaréti lovardában egyszer jártam, barátnőm lovát néztem meg. Maga az istálló szép és rendezett, de sajnos csak 2 karám van összesen, ami annak a rengeteg lónak nyilván nagyon kevés, de nem karámoznak, mert a legtöbb ló rendszeresen mozog, oktatnak rajta. Attól függetlenül a karám/legelő szerintem elég fontos egy lovardában. A város közepén van, tehát tereplehetőség felejtős, plusz havi 90ért tarthatod ott a lovadat, és így gondolom egy óra sem olcsó, de az biztos, hogy ott van ugró eddzés, mint mondtam, valószínűleg jó borsos áron. De ha nem akarsz ott lovat tartani, csak ugrani, akkor talán érdemes körbe kérdezni ott.


Remélem tudtam segíteni.:)

2016. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a lényeget persze kihagytam.:)

Nemzeti Lovarda. Egy hónapot jártam oda, nem feltétlenül verseny volt a célom, csak lovagolni akartam és fejlődni. Na most, az oktató lovak külön istállóban vannak, azt hiszem max. 6-7 ló áll ott szép igényes boxokban, ami ott elvárható, de karám szintén csak 1-2 van. Egy sima óra, ahol nem csinálsz semmi újat, csak magyaráz néha az oktató, 6ezer forint, azaz egy hónapra 24 ezret kiperkálsz, ha heti egyszer egy órát lovagoltál. És ahhoz képest én nem hallottam semmi újat az 1 hónap alatt, és a 4. alkalomnál már láttam, hogy ez nem ér meg 24 ezret. Plusz én a város közepén sosem lovagoltam szívesen, pláne a keletinél, ahol a pályáról az aréna pláza üzleteit nézegetheted. Nekem ez nem túl feelinges. Persze, ha te ugrani szeretnél, ott biztos, hogy felkészítenek, nem olcsón, és hosszú idő alatt, hogy minnél több pénzt kicsikarhassanak belőled. De ha komolyak a szándékaid, érdemes ott is körbe nézni, megkérdezni ezt azt, de ha jól láttam, az ugró eddzés is 4esével zajlik, tehát nem tudom van e ott egyéni eddzés, ahol tényleg csak rád figyelnek.

2016. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lilike0130 válasza:
Szia a favouritet hanyagold az edzők unottak és állandóan televan de Csomádon van egy Ranancs Ranch nevű lovarda én oda járok nagyon jó
2016. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!