Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam nehezen akar megállni...

Lovam nehezen akar megállni ha a hátán ülök. Egy kicsit szoktam fogni a száját és behúzom a derekamat, de ez sem segít! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

2016. aug. 3. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Fogd erősebben a száját,addig míg meg nem áll,vagy mehetnek a kiskörök addig míg rá nem jön a dologra.A lényeg,hogy nem szabad feladni,mert akkor még nehezebb lesz..csak határozottan. Először igenis erősen kell fognod...Ha sokat gyakoroltok előbb utóbb már kis húzásra is meg fog állni.
2016. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont nem kell húzni a száját. Az én lovammal is ez volt. Földi munkát javasolok. Földről tudjon állni, megállni, s majd ha ez már megy, akkor felülhetsz rá, és a földi alapokkal ez könnyebben fog menni. Valamint amikor rajta ülsz és meg akarod állítani, akkor a szárat ne magad felé húzd, ne a derekad felé, hanem emeld meg feljebb mindkét kezed, de akkor se húzd, csak minimálisan, de felfelé, de inkább csak tartsd.
2016. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A segítségadás, nem úgy működik, hogy egyszer csinálom, másszor megszüntetem. FOlyamatosan, egyre erősebbek legyenek a jelzések. (NEM KELL A LÓ SZÁJÁT KITÉPNI!!)

Mielőtt megállnál, mozgasd meg a zablát jobbra-balra, derekad-hátad egyenes, csípőd is, és "beleülsz" s hátába.

Szárakat csak mérsékelten használd, jelzésre, és ne azon legyen a nagyobb hangsúly.

2016. aug. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mekkora a ló?
2016. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja..illetve még az is segít,ha nem egyszerre húzod mind a két szárat,hanem először az egyikkel kezded húzni,majd a másikkal egy kicsit följebb,nem egy szintben..
2016. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy huzd a szajat az en lovam pl ettol lesz hulye ha rovid szaron van

Hoszu szaron lovagolom hatradolok futyentek egyet es meg all

Ha pedig rovid szaron van akkor meg agaskodik

Kicsit dolgozzal vele foldrol hogy ki tisztuljona kis feje hangra alljon meg es ha ra ulsz akkor menj vele hoszu szaron dolj hatra es ha foldrol meg allt hangra akkor most is meg fog ha jol meg tanitottad neki

Legalabb is az en lovamnal mukodott

2017. júl. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!