Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes ló helyett pónit...

Érdemes ló helyett pónit venni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mindig szerettem volna egy lovat, de sajnos nem igazán van pénzünk rá. Érdemes helyette pónit (pl sethlandot) venni? Lehet rajta lovagolni? Ha lehet, hány kilót bír el? A bértartása (általában) olcsóbb mint egy sima ló bértartása? Felnőttek tudnak lovagolni rajta? Vagy csak simizhető cukiságnak jó? Úgyse vennénk sose lovat, de azért megkérdezem ezeket :(
2016. aug. 8. 20:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy a welsh póni? Azon lehet lovagolni?
2016. aug. 8. 20:24
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A pónikon nem igazán lehet lovagolni csak a kis gyerekeknek lehet.Pontosan nem tudom hány kilót bír el.Úgy tudom a bérbentartása is drágább, igen csak simizhtő cukiságnak jó, meg esetleg fűnyírónak, de annak is elég gyenge.Egyszóval nincs sok haszna.Remélem tudtam segíteni.
2016. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Sethland-i póniról azt írják ideàlis ló,de a gyerek 8 éves koráig.Egyébként elég strapabíró,testtömege felét is elbírja.Viszont az nem azt jelenti,hogy ezt maximálisan ki kell használni,mert ha folyamatosan ennyo súlyt cipel,az nem tesz jót.

A Welsh póni C és D változa elvileg felnőttek számára is ideàlis tereplovaglásra.

2016. aug. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Anya azért nem akarna még véletlenül sem welsh pónit (hiába mondtam neki hogy felnőttek is lovagolnak rajta...), mert szerinte leérne a lábam róla.. de az miért baj ha egy kicsit leér?
2016. aug. 9. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem érne le.

[link]

2016. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A pónikon nem igazán lehet lovagolni csak a kis gyerekeknek lehet" Ez egy bődületes marhaság, már ne is haragudj! Még olyan dolog is létezik, hogy Póni EB, és nem kisgyerekek lovagolnak ezeken a versenyeken, és a felnőtt bajnokságoknál alig alacsonyabb szinten.


Abban viszont egyetértek, hogy nem érdemes venned. A tartása, felszerelései, vételára, orvosi kezelései nem olcsóbbak semmivel, hiába eszik kevesebbet, ugyanúgy egy boxot elfoglal. Ja, és ugyanolyan nagyot lehet esni róluk :), de tényleg.

A teherbírásuk kiváló, egy kisebb pónit (shetland, welsh A) 60 kg-os ember nyugodtan lovagolhat. Az, hogy hogy nézel ki rajta, csak téged zavar (meg anyukádat) a lovat nem.

Lovasiskolában dolgozom, többnyire pónikkal, elég régóta, szóval tapasztalatból írtam amit írtam.

2016. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5-ös válaszolónak: anyának már ez leérésnek számít..
2016. aug. 9. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Shetlandin 60 kg-os felnőtt?? Biztos nagyon jót tesz a lónak, igazán... Tudod, nem azért zavarja az embereket, mert csúnya, hanem mert túlterheli a lovat és ezt nem figyelmen kívül kell hagyni, hanem tudomásul venni.


Ha nincs pénzetek, ne vegyetek se pónit, se lovat. Ha felmerül az a kérdés, hogy melyiken lehet lovagolni, akkor még ha az anyagi vonatkozás meg is oldódik, előbb minimális információkat szerezettek meg a lovakkal kapcsolatban.

2016. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Shetland az egyik legjobb teherbírású fajta, 60 kg-nál többet is elbír. Nem a mini Shetire gondolok, hanem a nagyobb változatára (kb 100 cm). Nyilván nem egészséges, ha sokat dolgozik ekkora lovassal, vagy ha ritkán, de akkor intenzíven, de nem is erről volt szó. Más kérdés, hogy egy jól, egyensúlyban lovagló nehéz lovas kisebb kárt tesz a ló egészségében, mint egy könnyebb, de szarul lovagló lovas. Tudom, nem erről volt szó, ez már nagyon nem a kérdésre adott válasz, de nem bírtam bent tartani.

Olcsónak meg nem olcsó, ebben minden válaszoló egyetért úgy látom.

2016. aug. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi tudással nem érdemes még pónit sem venned. Először is, ha a bértartása valamivel kevesebb is lenne, mint egy nagylónak, az állatorvosi költségek ugyanannyik, és egy nagyobb pénzösszeget mindig félre kell tenni, arra az esetre, ha valami történne vele. De azért jó lenne megtanulni már, hogy a lovon mindent lehet, csak spórolni nem.
2016. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!