Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes normál...

Szerintetek érdemes normál póráz helyett kutyahámra váltani?

Figyelt kérdés

Ugyanarról a 2,5 éves Szálkásszőrű tacsiról van szó, amelyiket ebben a kérdésben írtam: Hogyan lehet leszoktatni a kutyát a macskahajszáról?

Rettentő erős a kis mérete ellenére és nagyon húz séta közben, teljesen megőrül az utcán.

Gondolkodtunk a kutyahámon, de szeretnénk megtudni, valóban hatásos-e ez a fajta "póráz".



2011. dec. 29. 20:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Sokkal jobba hám mert ha a kutya húz akkor nem a nyakát hanem a mellkasát húzod, és ez így kényelmesebb neki. Az én kutyámnak van nyakörve és hámja is de a hámot jobban szereti.
2011. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Igen jobb.
2011. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem meg kell cáfolni a dolgot. Nekem azt mondták, hogy a hám majd akkor lesz jobb, ha a kutya már szépen laza pórázon sétál. Amíg ez nincs meg, addig nyaköööööörv
2011. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Kényelmesebb neki a hám. Ergo jobban tud húzni. ;) A szánhúzó kutyákra is ezért raknak hámot. :) Ha nyakörvvel húz, hámmal el fog rántani.

Ha nagyon nem bírtok vele, vegyetek pofaszíjat (halti), de az igazi az lenne, ha megnevelnétek.

2011. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi! Már észrevettem, hogy néha fuldoklik és az egyik ismerősünk ajánlotta a kutyahámot. Apukám azt mondta, megpróbálhatjuk, szerinte ez hatásos, mert mivel nem a nyakát húzza, nem fuldoklik majd.

Én valamilyen szintig egyetértettem, de valamilyen szintig nem.

Én azt is szeretném, ha nem szorítaná ki a kezemből a vérkeringést séta közben, egyszóval nem húzna, mint egy őrült.

2011. dec. 29. 20:53
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, ha húzna.

Már minden létező módszert kipróbáltam, de a gond az, hogy tökéletesen kutyabolond. Ha meglát egy kutyát, begolyózik és nem tudok neki parancsolni, meg sem hall.

Ez még nem is lenne baj, de amikor elmegyünk a kutya mellett és már régen a hátunk mögött van, benne marad az izgalom és elránt, annyira húz.

Még a legutálatosabb módszereket is kipróbáltam, kicsit szépítve, de nem ment.

2011. dec. 29. 20:56
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
A forgolódós-ellenkező irányba elindulósat is?
2011. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Kíméletesebb a hám, ez tény.

Viszont ha olyan erősen húz, hogy emiatt befullad, akkor a hámmal még annyira sem fogod tudni visszafogni.

2011. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

A hámot arra találták ki, hogy megkönnyítse a kutya számára a húzást, úgyhogy tuti, hogy nem fog beválni.

Azt próbáld ki, hogy nem engeded hosszú pórázra, hanem rövidre fogod, és magad mellett tartod, nem engeded előre, hogy húzhasson. És persze rakj rá fojtónyakörvet, azzal könnyebben tudod irányítani. Persze ha azzal hagyod, hogy húzzon, az a legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, azzal apró, de erős rántásokkal kell irányítani a kutyát. Ha csak félrenéz, és nem előre, már rántod, hogy a sétálásra figyeljen, ne másra. Cesar Millan sorozatát tudom ajánlani a témában, rengetegszer bemutatta, hogyan is megy ez :)

Plusz jó lenne, ha kimozoghatná magát a kutya, elkerített futtatón vagy hosszú pórázon kutyamentes helyen. Ha szeret labdázni, akkor könnyen lefáraszthatod, de rongyhúzás is jó, vagy hát amivel mozgásra tudod bírni. Egy kis engedelmes oktatás sem ártana, kutyaiskolában, vagy akár egyedül, ültetés, fektetés, lábnál követés, helyben maradás, meg ilyen apróságok. Ha pedig bedilizik séta közben, mert kutyát lát, akkor gyors, rövid pórázrántásokkal tudod elterelni a figyelmét, és ajánlatos leültetni, lehetőleg háttal az izgalom tárgyának, úgy, hoyg ne is lássa azt, és úgy tartani, amíg meg nem nyugszik.

A halti egyébként tényleg jó lenne, azzal könnyebben tudod irányítani a fejét. Alacsony kutyákkal nem olyan egyszerű ilyen szempontból, mint azokkal, akiknek "kéznél van" a feje. Mindenesetre azt tartsd mindig szem előtt, hogy márpedig az van, amit te akarsz, akár el akarja fogadni a kutya, akár nem. Neki erre van szüksége :)

2011. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!