Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg vezetőszár...

Hogyan tanítsam meg vezetőszáron menni a három hónapos kiscsikómat?

Figyelt kérdés
Egy méncsikóról van szó, aki az anyja után nagyon szépen megy.Kötőféken követ engem, de sajnos csak engem. Vagyis, ha olyanja van, megy 2 lépést édesapám után is.Szeretném, ha vezetőszáron követne mindenkit,legalábbis azt akit ismer. tudnátok mondani nekem erre gyakorlatokat? Volt/van más is ilyen helyzetben? Hogyan sikerült megoldani?

2016. aug. 10. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokat kell vezetgetni,rárakni a vezetőszárat. pár métert kisajtolsz belőle akkor dicsérd meg esetleg répa,marok széna csalogatás gyanánt. Ha megáll ,maradj a válla mellett és oldalirányba mozdítsd el,vezesd egy kört és úgy próbálkozz újra egyenesen menni vele. 3 hónapos ahhoz türelem kell.
2016. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ENGEM, követ, pár métert. Nem nagyon szeretnék jutalomfalatot adni neki. Ahogyan Monty Roberts mondta, ahhoz tartom magam: "Még egy fűszál sem futott el a ló elől". Úgy már jól megy előre felé, hogy bal kezemmel fogom a kötőféket, a jobbal pedig néha megdicsérem. Csak akkor én megyek oldalazva.Úgy nem megy, ha párhuzamosan megyünk...
2016. aug. 13. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez lehet, hogy nem olyan hűű de jó ötlet, de azért leírom. Próbáljátok meg úgy, hogy ha téged követ a csikó mész előtte és közben valaki vezeti.
2016. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, de tudomást sem venne arról, aki vezeti...
2016. aug. 18. 11:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez lehet, hogy nem jó ötlet, de valaki vezeti és valaki hajtja hátulról. Csak ugye csikó és nem ismeri az ostort meg a pálcát.
2016. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!