Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ehetnek burgonyát a lovak és...

Ehetnek burgonyát a lovak és ha igen hogyan nyersen vagy főve?

Figyelt kérdés
2016. aug. 18. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Még életembe nem hallottam hogy a lovak főtt ételt kapjanak.
2016. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi adtunk a lovainknak párolt burgonyát, de azok nehéz munkát végző, hidegvérű igáslovak voltak. Megpároltuk a burgonyát, és malátával szórtuk meg. Ezt ősszel, télen kapták.

Úgy tudom, hogy a nyers burgonya TILOS a lovaknak, mérgező számukra. Hasonlóképpen maga a burgonya növény, levele, szára.

Én a helyedben ha eddig nem kapott párolt burgonyát, nem adnék neki. Illetve, ha mégis, csak nagyon-nagyon keveset, és fokozatosan szoktatnám hozzá, nagyon figyelve, hogy hogyan reagál rá a ló szervezete.

Ha elé borítasz egy vödör krumplit elsőre, biztos, ezer százalék, hogy bekólikázik tőle, talán bele is pusztul.

2016. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi adtunk burgonya héjat. Semmi bajuk nincs tőle.
2016. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idősebb vagy fogproblémás lovakat is szoktak főtt burgonyával etetni hizlalás céljából.
2016. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak nincs különösebb oka hogy burgonyát adj neki szerintem inkább mellőzd! Ha van akkor is az állatorvossal kéne megtárgyalnod inkább.
2016. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!