Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szokták a csikókat...

Hogyan szokták a csikókat megtanítani futószáron menni?

Figyelt kérdés

Én ugyan nem csikóval, hanem egy kecskével szeretnék foglalkozni, de szerintem hasonló módszerekkel kell csinálni mindkettőnél. Egy februári születésű szánentáli anyagidáról van szó. Kötőféken már szépen lehet vezetgetni, tegnap megpróbáltam egy kicsit futószárazni is. Jobb kézen egész ügyes volt első alkalomhoz képest, nem jött be hozzám körökön keresztül, utána is ki tudtam küldeni. Bal kézen viszont nem nagyon jutottunk sokra, de talán majd ma. Nem akarom siettetni, hisz így is nagyon ügyes. Az lenne a kérdésem, hogy a csikókat hogyan szokták megtanítani futószáron menni? Milyen módszereket használnak? Például a kecském az ostorra egyáltalán nem figyelt, szerintem nem tudja mi az.

És még azt szeretném kérdezni, hogy a lábak feladását hogyan tanítják meg a lovaknak. Mivel a kecske nem kisgida kora óta van nálam nem tudtam vele kiskora óta foglalkozni, hogy megtanulja ezt.



#kecske #futószár #láb feladása
2016. aug. 18. 14:11
 1/6 anonim válasza:

Miért szeretnéd futószárazni?


A kecske nem ló.

2016. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a csikók már ismerik az ostort, mint az ember kezének meghosszabbítását, mikor futószárral dolgoznak velük. Így azzal szeliden lehet ösztökélni, küldeni vmerre.

Kecskénél szerintem bátran próbálkozhatsz ostor nélkül, vagy valami kis pálcával is, mert nem veszélyes a dolog (szemben a csikóval, amely neked és magának is súlyosan árthat). Ha egyik kézen már sikerült megértetni vele, hogy mit kérsz tőle, akkor sikerülni fog a másikon is.

2016. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lábfelvételkor simítsd végig azt a lábát amelyiket fel szeretnéd venni aztán kicsit told meg a vállát hogy lekerüljön a súly az adott lábáról és utána vedd fel. Először csak paskold meg a patáját és utána dicsérd meg.
2016. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1-es

Azért szeretném futószárazni, mert örömöm lelem abban, hogy foglalkozom vele (mivelhogy lovam nincs) és úgy látom, hogy neki is tetszik a plusz foglalkozás


#2-es

Köszönöm a választ. :) Tegnap is foglalkoztam vele, akkor bal kézen volt ügyesebb, úgyhogy úgy érzem, hogy jó úton járok vele. Kezdi már értegetni, hogy mikor az ostorral legyezem, akkor menni kéne.


#3-as

Köszönöm a választ. :) Ma az eső miatt nem tudtam kihozni, úgyhogy a lábfelvételt gyakoroltuk. Azzal a módszerrel, ahogy leírtad az első lábait már egész szépen adja, a hátsókat meg még gyakorljuk és az is menni fog. :)


Valamint tegnap úgy éreztem, hogy picit sok volt neki mostanában az edzés, úgyhogy hamar befejeztük a munkát és csak sétálgattunk, játszottam vele. A csikókkal milyen időközönként és mennyit szoktak foglalkozni aktívabb munkával? Tudom, hogy én látom rajta legjobban, hogy mennyi jó neki, de támpontnak jó lenne tudni.

2016. aug. 19. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Mai kérdésedre: nem tuti válasz, de én úgy tudom, hogy napi max. 15-20 perc, és a héten 6 napon.
2016. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Futószáron tanításra két lehetőséget szoktak mondani. Egyik: te futószárazod, más vezeti körön, hogy megértse, mi a dolga. Amit én jobban szeretek, hogy kézen tanítod, és egyre messzebbre engeded magadtól, mindig annyira, ahol még tudod kontrollálni.
2016. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!