Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni tartása otthon?

Póni tartása otthon?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kb. 100 cm magas shetit otthonra, de a takarmányozásában lenne pár kérdésem. Mielőtt valaki elkezdene csesztetni, hogy minek veszek pónit ha nem tudom, hogy kell tartani annak elmondom, hogy utána olvasgattam, de mindenhol mást írnak és ez bekavar.

Szóval olvastam olyat, hogy azoknak a póniknak amik nem végeznek kemény munkát nem is kell más csak jó minőségű (bár ez alap) szálastakarmány. Szóval az én pónim nem végezne semmilyen megerőltető munkát (még vágtáznia is csak szökő évente egyszer kellene, de azt is csak azért mert muszáj néha megerőltetni magát) minden nap pár órát kéne sétálnia, hol kisgyerekkel a hátán, hol kisgyerek nélkül, esetleg pár percet ügetgetni (szintén néha kisgyerekkel néha kisgyerek nélkül) vagy nagyon néha lépésben/ügetésben rudakon átmennie kisgyerekkel a hátán és kisebb (tényleg nagyon pici) akadályokat átugrálnia. Szerintem ez nem annyira megerőltető neki. Tehát egy nagy körbála széna meddig lenne elég neki ilyen körülmények mellett. Azt fontos megemlítenem, hogy legelőt nem tudunk neki biztosítani, de legelési lehetőséget igen. Ezt úgy kell érteni, hogy van a házunk mögött egy óriási rét szép nagy fűvel, na oda minden nap pár órára ki tudnám vinni legelni. És egy nap úgy kb. mennyi szénára lenne szüksége? Tényleg legyen előtte folyamatosan széna? Körmölési árakkal tisztában vagyok, esetleg az oltások árát le tudná valaki írni? Egyedüli póni lenne, de a szomszédban van egy ló meg nekünk van macskánk/kutyánk, meg minden nap tudnánk vele rengeteget foglalkozni, ennyi társaság elég lenne neki?

Elsősorban nem munkára szeretnénk (nem lovaglásra), hanem családi kedvencnek, mert tudni illik, hogy imádunk lovakat leápolni, és a lovak/pónik körüli teendők elvégzése is nagy örömöt szerez. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert szeretném hellyel-közel összeírni a kiadások (az alap: maga a póni, a helyének megépítése, kötőfék, voltige heveder, nyereg ali, esetleg nyereg és egyéb ilyen felszerelés már megvan), a szálastakarmány árakkal is tisztában vagyok csak nem tudom mennyi ideig lenne elég neki egy körbála. Azt tudom, hogy nyáron érdemes betárazni, mert mérföldekkel olcsóbb és könnyebb is beszerezni.

Meg esetleg akinek van otthon pónija az mindent leírhatna a tartásáról amit fontos tudni (nagyjából tisztában vagyok a dolgokkal, de holtáig tanul az ember :D ).

Előre is köszönöm a segítséget.



#etetés #otthon #ló #tartás #póni #széna #takarmányozás #póni tartása #szálastakarmány
2016. aug. 25. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Körmölés 6-8 hetente inimum 4-5 ezer, de a kiszállással is kalkulálj.

Oltások évente egyszer, vérvétel szintén ajánlott, de elvileg az elég 3 évente is. Mindkettő egy tizesből kijön max.

A széna igény szerint, látni fogod rajta, mennyire van szüksége, hogy tartsa a súlyát. Túl sokat ne adj neki, én ad libitum nem biztos, hogy adnék neki, mert a pónik hajlamosak a hízásra, és gurulni fog. Abrakot semmiképp se adj neki, hízékonyak, pörögni fog tőle, ráadásul könnyedén rámegy a lábára. Szénánál nincs olyan, hogy na ez a fix mennyiség, és soha többet más adagot, hiszen minden ló kicsit más, eltérő az is, mennyi munkát végez és annak milyen a minősége, a széna minősége is változó, még akkor is lehet alacsony a tápértéke, ha amúgy szép a színe és jó az illata - de a gyenge minőségűből értelemszerűen több kell. Télen sem ugyanannyit fogyaszt, mint nyáron. Amit eseteg adhatsz még neki, az a szőrváltás ideje alatt a kicsit több lédús takarmány, zöldség, gyümölcs, az jót tesz. A legjobb meghatározás az, hogy látni fogod a lovon, irányadóként megkérdezed az eladót, hogy náluk mit és mennyit eszik. (irányadónak: ~50 körbála két lónak általában elég egy évre)

Társaságnak a szomszéd lova csak akkor elég, ha látják egymást, és minimum össze tudnak szagolni, ez még a bokszban tartott lovaaknak is a minimum. A kutya-macska pont annyira jó társ a zsákmányállatnak, mint az oroszlánfalka. Alakulhat ki kapcsolat köztük, de nem egy nyelvet beszélnek, és nem véletlen: emiatt igazi tásat sem jelenthetnek.

Amivel még kalkulálj, hogy a ló nem csak eszik, de biza potyogtat is, ez azt jelenti, hogy egyfelől nem árt valamilyen almot beszerezned (általában szalma vagy fűrészpor), és biza ezt időnként el kell szállíttatni - addig pedig valahol tárolni kell.

2016. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kutyasgreta válasza:

Nekünk van két ekkora pónink. Kisméretű kockabálát szoktunk venni nekik.A két lovacska attól függően, hogy mennyire van hideg, egy bálát 3-5 nap alatt eszik meg.

Nyáron kapnak hozzá még zöldfélét, ami a kertből kikerül,meg lehullott gyükölcsöt mértékkel.Télen csalogatónak egy -egy marék zabot.

Nagyon jó velük foglalkozni. Az a kis trágya takarítás szinte jól eső munka.

Sok örömöt fognak szerezni a családtagoknak.Csak bátorítani tudlak.

2016. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaj istenem! Két lónak egy évre 50 körbála széna? Ajjajajj

Számold már ki! Egy ló havonta több mint 2 bála szénát eszik? 50:2=25

25 gurigát eszik egy év alatt.

Havi szintre lebontva: 25:12=2,083333 bála.

A 2. válaszolónak meg két kis paci 3-5 nap alatt eszik meg egy kisbála szénát? Ajjajajaajj

Csontkollekciók a pacik?

2016. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!