Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintem felkészültem egy...

Szerintem felkészültem egy saját lóra. Szerintük mért nem? Féltékenyek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok rég ota lovagolok már szogtam versenyezni is. a lovardában ahol lovagolok van egy 3 éves kanca aki nagyon aranyos és szép és imadnivalo. nagyon szép a mozgasa is. szoktam simogatni meg beszelni hozzá meg bemenni hozzá a bokszba meg a karámba és ott is aranyos. apukámmal már régen megbeszéltük hogy majd egyszer valamikor vesz nekem egy lovat. én mondtam neki ezt a kancát meg meg is mutattam neki és neki is teccik. a lovardáé ez a ló amugy. apukám beszelt a lo tulajdonosával és megtudtuk hogy eladó és apukam aztmondta megveszi nekem szülinapomra. vagyis szeptemberben megkapom őt! ^^ elmondtam ezt a barátnőimnek de szerintkük hülyeség lenne megvenni mert nem értek a lovakhoz. pedig értek hozzájuk -.-" ezt bizonyitja az is hogy már 7 éves korom óta lovagolok. fel tudom nyergelni és kantározni a lovakat meg csutakolni és mosni is őket meg minden. és bizti nagyon jó gazdája lennék Tündérnek (ez a neve a lónak)! szóval szerintem azért mondják hogy nem kéne megvenni mert féltékenyek mert nekik nincs lovuk. szerintetek is?

2016. aug. 28. 11:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdezô! Én is 13 éves vagyok és ,hogy ôszintén mondjam nem csak az kell, hogy felnyergelj, meg lecsutakolj egy lovat.

Ha jól tudom, csak neked kell a paripa ezért gondolom, hogy neked kell majd odafigyelni rá... És ilyenek.

Szóval vegyük számba a trágyàzást, etetést itatást a ló mozgatàsát...!

Remélem tudtam segíteni és nem, nem vagyok szakértô😁😂

2016. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lovad, de ne csikót kérj. Egy csikó még próbálgatja az erejét és ha nem megfelelően reagálod le, nagyon veszélyes lehet. Egyenlőre egy min. 8-9 éves lovad legyen, hidd el, semmivel se rosszabb https://www.youtube.com/watch?v=gJGgGXdueKE

szerintem ez a videó jól megmutatja, hogy nem gyerekjáték egy csikó belovaglása. Vagy, ha mégis megveszitek, számíts rá, hogy 1. vagy felbéreltek egy belovaglót és te továbbra is csak simogatni fogod 2. elképesztően elrontod már csikókorában és rengeteg idő lesz, mire valaki újralovagolja és normálisan be lesz lovagolva.

2017. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!