Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 165-170 cm lóra mekkora...

165-170 cm lóra mekkora szügyelő kell?

Figyelt kérdés
Azért írtam így, mert most 165 cm, de még 3 éves így nő, kb 170 cm lesz. Cob vagy full méretű kell rá?
2016. szept. 14. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha azt mondom, hogy full, akkor megveszed azt, csak azért, mert én azt mondtam?
2016. szept. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kiengedve jó lenne a cob is, de inkább fullt mondanék. De biztosabb, ha leméred.
2016. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lovam kb 165 centi, és a fouganza szügyelőből póni méret jó rá, az is majdnem legkisebbre állítva (éljenek a sportosan vékony, keskeny szügyű lovak :D ). Barátnőm lova 150 centi, az övére cobos, kisebb fullos kell.

Tehát a marmagasság rohadtul nem számít, hiszen a szügyelőnek nem sok köze van a ló magasságához, annál inkább a szügymérethez, vállszélességhez. Szóval ha rámásabb lesz a lovad, akkor valószínűleg cob-fullos méretű szügyelő kell rá. De én még nem vennék. Eleve betöltött 3. év után kell elkezdeni a belovaglását, és utána még jócskán kell idő az alapozásra, ami alatt kiderül, hogy miben is lesz majd jó a lovad. Na és ha ez megvan, és valóban szükséged lesz szügyelőre, majd akkor kezdj el nézelődni. Divatból ne tegyél rá semmilyen felszerelést!

2016. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Barátom senki nem mondta hogy még nem lovagolom a lovat 😂 tavasszal kezdi a versenyzést, amúgy pont nem érdekel hogy ti mit írtok, csak unatkoztam.
2016. szept. 15. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!