Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így már lehetne lovam? (többi...

Így már lehetne lovam? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lovagolni mind a három jármódban tudok, jó tartással, stabilan ülök a nyeregben. Már ugrattam kisebb akadályokat, versenylovakon is. Még sosem estem le lóról, pedig nagyon sokszor megijedtek, megbotlottak velem (van a lovardában egy ló, ami megállás nélkül botladozik, és szinte alszik menet közben...). Tudok trágyázni, fel- és lekantározni,nyergelni, kantárt és nyerget pucolni, lovat pucolni, lovat etetni és itatni. 2 és fél éve járok lovagolni (tavasszal lesz 3), 12 éves vagyok, és szóba jött, hogy tavasszal vagy nyáron talán kaphatok egy lovat (persze nem csak úgy, kell érte tennem is). Amikor csak tudnék, kibuszoznék a lóhoz iskola után, hétvégén pedig mindig kimennék hozzá. Szóval foglalkoznék vele. Nem csak dísznek állna ott, lovagolnám minden nap, amikor kint vagyok nála. Mit gondoltok? Szerintetek lenne értelme venni így lovat?

2016. szept. 19. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleidnek van pénze eltartani, és megfelelő (a ló számára jó) bértartásban lenne, jó körülmények között, akkor miért ne?

De azzal remélem tisztában vannak a szüleid, hogy ez nem olcsó mulatság, sőt ha állatorvosi kezelésre van szükség, az többszázezer Ft is lehet.

2016. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy elég jó lovardában lenne bértartásban.

És kb mennyibe kerül a tartása egy évben, állatorvossal, patkolással és ilyenekkel együtt, ha a bértartás 30000 ft?

2016. szept. 19. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam mondani, hogy az első esés előtt nem érdemes lovat venni, mert sokan meggondolják akkor, hogy tényleg akarják-e ezt. Ha a lovas visszaül, és simán megy tovább, akkor érdemes beruházni. Na most ez persze egyáltalán nem szent írás.

Ezen kívül kalkulálj vele, hogy innentől nincs hétvége, ünnepnap, betegség - a ló minden nap mozogni, enni, inni szeretne, és ezt valahogy meg kell oldani. Ha nem tudsz kimenni hozzá, akkor valaki másnak, ha meg tudsz rá kérni vkit, stb.


Éves költség

A tartás 30e * 12

6-8 hetente körmölés (4-5e szokot lenni általában), vagy szükség esetén patkolás (ez attól függően, hogy csak az elsőre, vagy mind a négyre kell-e 10-25e között mozoghat, ha gyógypatkó kell, vagy ilyesmi, akkor drágább). Patkolás esetében ha új patkó kell, az drágább, mmint ha a régit ütik vissza.

Évente egyszer oltás (ha versenyzel, akkor azt hiszem, kétszer kell) - ez orvostól függően 6-10e/alkalom; de ebben csak a tetanusz+influenza van. Ha szeretnéd másra is (herepsz, nyugat-nílusi láz, stbstb), az plusz költség

Féreghajtás (évente 2×) - ez féreghajtótól függően 4-14e/alkalom

Vérvétel évente (kevésvérűség+takonykór szűrés - friss eredmény nélkül el se hozz lovat!) 1× - 5-10e orvostól függően

+ bizonyos lovaknak rendszeresen kell reszeltetni a fogát, akár évente-félévente.


Felszerelések - noha megveszel az elején mindent, bizonyos dolgokból lehet, hogy idővel új kell, elhasználódás, kopás, szakadás, stb... Ezekre legyen félretéve egy kisebb összeg

Orvos - na erre meg egy nagyobb összeg legyen félretéve, mert ha valami történik, az pikk-pakk százezres,vagy akár milliós tétel lehet.

2016. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóhoz még annyit, hogy nem tudjuk, mekkora vagy, de 4-6 év múlva a póni kicsi lesz, most meg a nagy ló nagy...

Plusz esetleg nyíratás, takaró, ember, aki takarót cserélget, verseny, utaztatás... Ha ti költöztök, bértartás esetleg magasabb (sokkal) az új városban.

Ja, és egyre nehezebb lesz az anyag is az iskolában, úgyhogy így év elején nem látod előre, mennyi időd lesz.

Lelombozásért meg bocs, de olvasd el a Kis herceget a felelősségről.

2016. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem nagy ló is jó lenne, nem pónira gondoltam, az tényleg kicsi lenne.

Az a baj a Kis herceggel, hogy utálok olvasni, és egy nap után abbahagyom az egészet, mert unalmas

2016. szept. 19. 20:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert mind a Kis herceg, mind a többi kötelező nem a ti korosztáyotoknak íródott már eredetileg se, és mind nyelvezetében, mind tartalmában csak elveszi az ember kedvét is az olvasástól. Azért szokj rá, a lovazásban is fontos a szakirodalom is, ahhoz pedig nem baj ,ha tudsz, és szeretsz is olvasni. Ehhez válassz valami korodhoz közelebb állót, van rengeteg váalszték.
2016. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szakirodalmat szoktam, annak legalább értelme is van. A hörcsögöm vásárlása előtt is vagy 5 erről szóló könyvet elolvastam :)

De a történneteket valahogy nem szeretem olvasni :/

2016. szept. 19. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És persze ami még kimaradt, az edzőt is fizetni kell. Az sem kis összeg.
2016. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem nem kéne ezzel erőlködni. Lehet hogy a végén az lenne belőle, hogy két év múlva mész fiúzni, aztán a ló meg ejtve lenne. Lehet hogy ez még nem a legjobb ötlet, és valóban, ha megvan az elsőú esésed, akkor könnyebb lovat venni. Mert ha a saját lovadról esel le, akkor nehezebben ülsz vissza, és tudat alatt kicsit félni fogsz a vele való lovagláskor. Várj még egy évet. És akkor se friss csikót vegyél. Nem árt pár év a nyereg alatt. Meg a nyereg fölött sem. Ha érted, hogy értem. Mondjuk pont én mondom, akinek egy 7 hónapos csikója van. Na mindegy. De nálam született, és ez különbség.


Remélem, megtalálod a megfelelőt: Én

2016. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Egyik ismerősöm elment élete első lovastáborába úgy, hogy előtte jó ha pár órát vehetett. Futószáron leesett, mert a ló elindult ügetésben. A tábor után kapott egy lovat.

Mindenkinek lehet lova, aki meg tudja fizetni. Az már más kérdés, hogy mennyire értesz hozzá, tudnád-e gondozni, lovagolni stb.

Én azért nem kaptam lovat 10 évvel ezelőtt, mert hogy ez biztos csak egy fellángolás, mert minden lány szereti a lovakat blablabla. Nos, azóta is itt ülök és egy saját lóról álmodozom. :D

Ha szeretnél lovat és a szüleid vennének neked, van rá pénzük, tudnátok hol tartani és te foglalkoznál vele, lovagolnád, akkor szerintem nincs probléma. És később lehet megbánnád ha most nem vennétek meg a pacit.

2016. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!