Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregemelő vagy zselé?

Nyeregemelő vagy zselé?

Figyelt kérdés

Én a zselé felé hajlok, de érdekelne a ti véleményetek is. (Csak kulturáltan légyszi, tudom hogy a nyeregemelő nem oldja meg a rosszul illeszkedő nyereg problémáját, nem is ez a szándék. De ezt néztem: [link] Egyszerűen szeretnék valamit tenni még az alátét fölé.

Az is érdekelne, hogy ha valóban zselét, akkor milyet?

Tehát ilyen felesleges?: [link]

Elég egy ilyen?: [link]



2016. szept. 21. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A nyeregemelőnek elvileg ütéscsillapító funkciója van, a zselé segít jobban eloszlatni a súlyt a ló hátán. Utóbbi szerintem fontosabb, hiszen ha már nem kezdő vagy, akkor nem pattogsz a hátán, és ügetésnél, vagy ugrás után is finoman ülsz vissza, stb.

Nekem személy szerint decathlonos zselém van, elég vastag, és nem csak tiszta zselé, hanem neoprén is, így mindkét funkciót elátja, a lónak is kényelmes volt... Nem vártam tőle sokat, de messze túlszárnyalta az elvárásaim.

[link]

2016. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a zselé jobb :) leginkább a marnál vágott, mert az nem feszül rá a marjára és nem nyomja, sőt kicsit elemeli róla a nyerget
2016. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is az utolsóra gondoltam, az pont olyan.
2016. okt. 13. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!