Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg fajta? Univerzális vs ugró

Nyereg fajta? Univerzális vs ugró

Figyelt kérdés

Ha ugratok akkor ugró nyereg kell vagy elég az univerzális


U.i. ne írjátok hogy ha ugratok tudnom kéne



2016. okt. 2. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha díjugratás sporttal szeretnél foglalkozni akkor mindenképp ugró, viszont hogyha csak néha ugranál 1-2-tőt akkor elég az univerzális is, de univerzálisba is van olyan amibe lehet plussz térdtámaszt rakni ugráshoz.
2016. okt. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát én úgy teveztem hogy mostanában kapom meg az első lovam vele csak ilyen kisseb helyi vagy ilyesmi versenekre mennék viszont később de tényleg később még az olimpiára is szeretnék menni
2016. okt. 2. 17:04
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze nem az első lovammal aki kisbéri vagy kidrán lesz
2016. okt. 2. 17:05
 4/10 A kérdező kommentje:
*gidrán
2016. okt. 2. 17:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval most egy ilyen sima univerzálisat vagy egy ugrót
2016. okt. 2. 17:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret? univerzális nyergek nem túl jók,ugróban ami jó az újonnan 100 nál kezdődik,de ha hosszútávra akarsz akkor egy használt minőségi ugró a legjobb.
2016. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A keret olyan 60 000-90 000 tudom hogy nem a legtöbb de most ennyi van
2016. okt. 2. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennyiből csak a használtak között keresgélnék ,ebből már kilehet hozni régebbi stübben ugrókat.
2016. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Stübben az is szerintem jó lest akkor nézek használtat Köszönöm a válaszokat
2016. okt. 4. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 méterig egy kezdő lovasnak teljesen jó egy univerzális nyereg. Használtan is csak olyat érdemes venni ami nincs nagyon kiülve,agyonstrapálva, mert lehet hogy rosszul ülték ki régebben és elrontja az ember ülését és sokszor a tömés se igazi már az ilyen 20-30 éves használt nyergeknél, lehet az stübben vagy prestige. Egy egyszerű univerzális nyereg 90-150 ezer körül van, és ha tényleg díjugratni szeretnél majd hosszú távon,magasabb pályákon(120-150m) akkor érdemes beszerezni egy jó minőségű ugró nyerget pl. Butet,antares, Kentaur aminek vádlitámasza is van ami magasabb pályákhoz szükséges, viszont egy kezdő lovasnak nem biztos h kell/jót tesz az ülésének. Tudom hogy régebbi a kerdes csak hátha valaki most olvassa.
2022. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!