Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szep napot mindenkinek! Mit...

Szep napot mindenkinek! Mit tegyek a lovammal?

Figyelt kérdés
Az van, hogy van alatta csiko, illetve volt, mert köbö 2 hete levalasztottuk öket. Nos, a csiko nagyon szep, de az anyja nagyon le van fogyva. Naponta eszik 5 fandli zabot, 2 es felet reggel, 2 es felet este. A tragyajaban nincs zabszem. Tapasztaltakak segitsetek! Ö a csalad kedven lova, mindenkit nagyon megviselne ha valami betegsegfe lenne.

#fogyás #kedvenc #ló #kanca-csiko
2016. okt. 13. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Kivette a csikó minden energiáját (leszopta). A zabtól nem fog hízni, legalábbis nem gyors tempóban, viszont annyi szénát adj neki, amennyit meg tud enni. Esetleg óvatosan kukorica, búza. De ha hagyod szénát enni, néhány hét alatt látod rajta a változást. Érdemes esetleg beruházni néhány zsák tápra (még mindig olcsóbb, mint később egy állatorvos). Ha bejön a hideg, dobj rá egy könnyű takarót, akkor a melegen tartására sem fog annyi energiája elmenni.
2016. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Tápra mindenképpen ruházz be,zabot ha megtudod oldani adhatod neki roppantva is,akkor jobb az emésztése.
2016. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

BÚZÁT NEHOGY ADJ NEKI!!!

Attól bekólikázik, és bele is pusztulhat. A zabhoz keverj kukoricát vagy árpát.

Így adj neki abrakot:

Reggel, délbe és este is 1fángli zab+ fél fángli kukorica.


Amíg csak zabot tudsz adni neki, akkor másfelet adj reggel, délben és este is. Ne hirtelen sokat, hanem többször kevesebbet.

2016. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó, nem azt mondtam (első), hogy borítsa be elé a zsákot. Évekig etettem búzát, semmi bajuk nem volt tőle. Csak, mint minden takarmánynál, ésszel kell lenni. Fél liter max/etetés. Komolyan, nem is tudom, hogy élték volna túl a lovak ezt a néhány millió évet, ha ilyen kényesek lennének...
2016. okt. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Az abrakmennyiség jó, de a szálas ennél sokkal fontosabb. Jó minőségű széna legyen előtte éjjel nappal, hogy annyit ehessen, amennyit csak szeretne. Az abrakjába tehetsz egy kis olajat. Lenmagolaj a legjobb, de sima étolaj is jó, utóbbiból egy evőkanálnyi mennyiséget lassan emelve (trágyát figyelve) elmehetsz 1-1,5 deciig simán/abrak. A zabot én minimum felesbe adnám árpával és roppantanám.

Így ősszel azért adnék neki vitamint is, szerintem jó áron van és elég komplex az Immunovet (mostani nevén gold naturalis). őszi féreghajtás nem tudom megvolt-e már. Szerintem egy két héten belül nem látsz változást, akkor doki, fogát nézze meg és vérképet csináltasson.

2016. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Ja, azt kifelejtettem, hogy ha bírja, akkor bevezetheted nála a kukoricát és a lucernát is, mindkettő szépen javítja a kondíciót. Ahogy jön a hideg, arra sem árt figyelni, hogy ne nagyon fázzon a ló, ne kelljen nagy szőrt növesztenie, mert rengeteg energiát elvesz tőle, szóval ha nem sikerül időben jó kondícióba hozni, én megfontolnám a takarózását, tartási módtól függően.
2016. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kókuszzsírból is sok energiát nyer, akár magában is adhatod neki, vagy keverd az abrakjába.(Persze gokozatosan szoktasd hozzá) Mellesleg amúgy is nagyon egészzséges, szerintem egy próbát mindenképp megér, mert nem is drága.:)
2016. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Én is etettem régebb rossz kondiciójú lóval búzát nálam se volt baj. 1/4 búza rèsz + 1/4 rész kukorica + 1/4 zab és 1/4 árpa. Ezt mind reggel és este egyben persze nem sokat. Ez a 4 öszzetevő volt az abrakjában. 10 percet szoktam rá tenni vizet aztán leönteni róla. Sima hideg vizet. Ez kicsikét megáztatja így a ló hamarabb tudja emészteni könnyebb a gyomrának. Csak 10 percet kell rajtahagyni sima hidegvizet aztán leönteni róla :)

Szoptatás után kálcium kálcium kálcium! Ezt is lehet adni abrakbakeverve ha úgy látod hogy nem sürgős. Viszont ha tènyleg nagyon rossz a kondija akkor én javaslom az injekciós formáját, állatorvos beadja. Féreghajtás is fontos.

Szerintem tedd meleg helyre ha lehet istállózd míg kitelik újra.

Ami nálam nagyon bevált... vöröshagyma, csipkebogyó, fokhagyma tele van vitaminnal immunerősítő is. Illetve alma répa mindenféle vitamindús kaja.

Ami lónál hìzlal még az a cukorrépa mondjuk az enyém nem ette meg.

Étolaj, kokuszolaj abrakra szinten nagyon jo.

A kupecek disznozsirral hizlaljak a lovakat ezt nem javaslom.

Meglehet probalni lucernat csak ovatosan. Keveset. Es jo minosegu szena az legyen elotte. Viz is nagyon fontos. Ha pl kenyesebb lehet h nm isz

2016. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Én is etettem régebb rossz kondiciójú lóval búzát nálam se volt baj. 1/4 búza rèsz + 1/4 rész kukorica + 1/4 zab és 1/4 árpa. Ezt mind reggel és este egyben persze nem sokat. Ez a 4 öszzetevő volt az abrakjában. 10 percet szoktam rá tenni vizet aztán leönteni róla. Sima hideg vizet. Ez kicsikét megáztatja így a ló hamarabb tudja emészteni könnyebb a gyomrának. Csak 10 percet kell rajtahagyni sima hidegvizet aztán leönteni róla :)

Szoptatás után kálcium kálcium kálcium! Ezt is lehet adni abrakbakeverve ha úgy látod hogy nem sürgős. Viszont ha tènyleg nagyon rossz a kondija akkor én javaslom az injekciós formáját, állatorvos beadja. Féreghajtás is fontos.

Szerintem tedd meleg helyre ha lehet istállózd míg kitelik újra.

Ami nálam nagyon bevált... vöröshagyma, csipkebogyó, fokhagyma tele van vitaminnal immunerősítő is. Illetve alma répa mindenféle vitamindús kaja.

Ami lónál hìzlal még az a cukorrépa mondjuk az enyém nem ette meg.

Étolaj, kokuszolaj abrakra szinten nagyon jo.

A kupecek disznozsirral hizlaljak a lovakat ezt nem javaslom.

Meglehet probalni lucernat csak ovatosan. Keveset. Es jo minosegu szena az legyen elotte. Viz is nagyon fontos. Ha pl kenyesebb lehet h nm iszik telen sokat mert hidegeli. Langyositanikell. Teaztatni esetleg nagyon hasznos. Jo minosegu nyaloso is legyen neki az asvanyi anyagok miatt.

2016. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!