Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ehet-e búzát a ló?

Ehet-e búzát a ló?

Figyelt kérdés
2016. okt. 14. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, túl magas a fehérjetartalma.
2016. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyik kérdésnél írta az egyik válaszoló a búzát a lónak. Erre írtam hogy nem jó a lónak, erre ő beszólt.
2016. okt. 14. 13:29
 3/10 A kérdező kommentje:
Szép napot mindenkinek. Mit tegyek a lovammal? Kérdésnél van ez.
2016. okt. 14. 13:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem beszóltam, szimplán csak más véleményem, tapasztalatom van. Ezt hívják demokráciának... Egyébként most zsákszámra etetem az extrudált búzát, nem olcsó lovakkal, és vígan elvannak. Még egyszer: a mennyiség fontos! Ez nem mellesleg a kukoricára és nem egy tápra is igaz, mert azoknak is magas a fehérjetartalma!
2016. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudományban nincs demokrácia, a szakirodalom okkal írja, hogy ne adj nekik búzát.

Másrészt az addig remek, hogy "mennyiség teszi a mérget", csak meséld már el, honnan is tudod mekkor mennyiség kell a lovaknak? Sehonnan.

Ennyi erővel én meg beállíthatnám őket mondjuk napi egy percre a röntgen gép alá, alapozva egy 20. század eleji kutatásra, ami megmutatta, hogy az élőlények immunrendszere erősebb évi ~2mSv háttérsugárzás mellett, mint nélkül... Csak ugye könnyű belátni, hogy nem igazán így működik a tudomány, ha nekem fingom nincs mennyi sugázrást kapnak alpból talán nem kéne rájukereszteni a tízszeresét, mert féligazságokból összetákolt hülye elméletek bármiféle bizonyítás és önellenőrzés nélkül nem szoktak jó eredményre vezetni. Na ez az amire te azt mondod vélemény, én meg azt mondom leszel szíves megtartani magadnak, mert hülyeség.

2016. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van aki vödörszám eteti a kukoricát ad libitum lucernával és a lovának semmi baja. Azért ajánlani nem ajánlanám a búzát... Van nagyon sok más lehetőség, amit búza helyett etetni lehet.
2016. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább a kukorica mint a búza. De én nem térnék el a zabtól,maximum kiegészítő tápok mellé ha kell.
2016. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
5.: Belinkelnéd kérlek a hivatkozó szakirodalmat, ami egy az egyben kijelenti, hogy nem ehetnek búzát? Más véleményen lenni meg alapvető jogom, nem hiszem, hogy bármilyen utasítást kértem volna tőled, hogy kimondhatom-e vagy sem. Abban, hogy melyik ló mit eszik, maximum a főnököm dönthet, és ő mondhatja nekem, hogy nem érdekli a személyes véleményem a témában, ha nem értünk egyet.
2016. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kis mértékben ehet. Csikós kancáknak szokás is adni, ha nincs elég tejük, mert fokozza a tejtermelést. Ez azt jelenti, hogy fokozatosan emelve max egy maréknyit kaphat naponta. Ki kell emelni, hogy a fő veszélye abban rejlik, hogy könnyen megdagad és összeáll, elzárva a beleket, ezzel bélfalrepedést okozva.
2016. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A búza azért sem elterjedt takarmány, mert problematikus és mert nagyon sok olyan alternatívája van, ami kielégíti a lovak igényeit, szóval felesleges olyanokat etetni, amikről tudjuk, hogy nem ideálisak a lovak számára.

A mérték nyilván fontos, ha kevés búzát kaptak a lovaitok és nem tőle bajuk az szuper, de ajánlani azért szerintem felesleges és káros is lehet, mert a válaszadás felelősség, ha emiatt egy elsőlovas 20 éves kislány odaborít napi 2*2 fángli búzát a lovának, merthogy az úgyis van otthon, az gáz.


Olyat is olvastam már, aki azt a véleményét védte, hogy a lenmagot nem kell forrázni. 20 éve így eteti és a lovainak nem lett baja. Elhiszem, de....Ettől még veszélyes és nem ajánlott, ezért is forrázza a lótartók 99%-a.

2016. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!