Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patkolás kell patkó?

Patkolás kell patkó?

Figyelt kérdés

Sziasztok kapok egy lovat ne szóljatok le hogy nagy felelőség béna vagyok (persze még van mit tanulnom bőven) de azért már tanultam eleget egy saját lóra..


Lényegre térve ugratni szeretnék vele 120-160cm eket és nem szeretném patkolni mert láttam ahogy a lovardámba (ahol lovagolok) patkolnak és nem tetszett hogy meg égetik a patát terepre menni is van lehetőségem szóval ehez kéne patkó?


Bocsánat a helyes írásért

Köszönöm a válaszokat



2016. okt. 22. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát hogyha az adott ló patája elg erős szerkezetű, akkor nem muszáj patkoltatni, viszont akkor gyakrabban kell körmölni. De egyébként ne aggódj, nem fáj nekik, de ez a te döntésed.:)
2016. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ment a zöld kéz :) az ilyen pata olajak segítenek hogy ne repedjen ?
2016. okt. 22. 20:53
 3/13 anonim ***** válasza:

160on nagydíj és olimpia van. Talajviszonyoktól függően illik patkoltatni, pl füves pályára mindenképp, pláne ekkora igénybevétel mellett. Egyébként nem muszáj melegen pakolni, lehet higeden is vasalni.


A pataolaj a pata hidratálását szolgálja nyilván, de nem pótolja a természetes folyadékot, pl a vízbe, hóba sétálást, mosást, stb.

2016. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszt:)

De homokos pályán akkor megoldható? Ne haragudjatok értem én hogy elvileg igen a válasz de gyakorlatilag?

2016. okt. 23. 08:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért mert tanultál eleget saját lóra, még nem jelenti azt hogy ugratni is tudsz. Főleg ekkorát és homokon. Ha eleget tanultál saját lóra, akkor tudnod kellene azt amit kérdeztél. Hány éves is vagy? 12/L?
2016. okt. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha kapsz egy 160-as lovat, akkor azt már valószínűleg patkoltatnod kell. De nem hiszem, hogy rögtön Nagydíjas lóval fogsz kezdeni :)


Amúgy ekkora igénybevételnél már patkolni kell. Te se tudsz maratont futni mezítláb. Amúgy nem fáj neki, hogy égetik. Neked se fáj, ha leég a hajad vége :) Ha van egy profi kovácsod, semmi baja nem lesz a lovadnak.

2016. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
160-on szeretnél ugratni, de "nem tetszik" a meleg patkolás? Van még mit tanulni...ez nem tetszés hanem szükség kérdése. Lóegészség kérdése. Mire oda jutsz, hogy 120-as pályákat mész, talán tanulsz majd annyit, hogy el tudd dönteni, illetve tudj hallgatni a kovácsodra.
2016. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én 120cmétereket ugratok ezért kérdeztem. 160cm meg majd szeretnék. Az edzőmtől még nem volt alkalmam megkérdezni. Van aki válaszol? És nem kritizál a válaszokat köszönöm.
2016. okt. 23. 13:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Attól még hogy lovat kapok nemkell 12\L nek lennem 16 vagyok és igen lány
2016. okt. 23. 13:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki válaszolt. Csak nem azt, amit te hallani szeretnél :) Már 120 centinél is kell a patkó, ráadásul nagy valószínűséggel négy lábra. Mezítlábas lóval nem ugratunk ekkorát.
2016. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!