Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami köze a sarkantyúnak...

Van valami köze a sarkantyúnak a lovam oldalához?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm felült a lovamra és sarkantyú volt a lábán. Gondolta majd móresre tanítja a lovam és jó megrugdosta vele az oldalát.. Azóta ha rá ülök nem érzékel az oldala a csizmára. :( valami tipp hogy lehetne ezt kiküszöbölni? Nagyon aggódom. előre is köszi

2016. okt. 29. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hülye a ló, nyilván érzi, csak tojik rá.
2016. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minek adtad oda neki a lovad?
2016. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Előtte jól reagált a segítségekre.. Azért adtam oda mert a támaszkodásával gondok vannak és gondoltam hátha tud rajta segíteni.. De megfogadtam hogy többet senkit nem ültetek fel a lovam hátára.
2016. okt. 29. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Példa: Mész az utcán a barátoddal. Egyszer csak előbukkan egy harmadik, egy ismerős, elkezd egy vascsővel verni, már a földön fekszel de még azért püföl, közben a "barátod" áll és nézi. Te mit gondolném ezek után a barátodról? Hogy viszonyulnál hozzá?

Én konkrétan leköpnél és elküldeném a halálba. Na hát akkor pontosan miért is furcsa, hogy a lovad le se sz.r? Tudod ló és lovas között van kapcsolat, főleg van(vagy nincs) bizalom, és bár nem ember, nem síkhülye, arra bőven elég agya van, hogy belássa nem védted meg. Ne is várj tőle többet, mint a minimum munka maximum ellenállással amíg te hozzállásod ilyen, kapcsolatod a lóval meg nulla.

2016. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz h eltompuljun az oldala folyamatos sarkantyúzás kell,egy ilyen egyszeri idióta egy alkalommal nemigen tompítja el. Csizmahelyen pálcázd,az megoldás lehet.
2016. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pálcasegítség lesz a megoldás. Ha a normál segítségre nem reagál, újabb félfelvétel után a segítségadás mellett csípd meg pálcával az oldalát. Ezt egy darabig el kell játszanod vele, hogy visszaszokjon a normál kerékvágásba, de menni fog. Viszont nagyon figyelj oda arra, hogy ne szokjon hozzá a pálcához sem, ha elindul, azonnal dicsérni, és minél kevesebbszer használni a pálcát - lehetőség szerint, hogy ne szokjon hozzá ahhoz, hogy pálcára indul.

PS: Csak olyan embert ültess fel a lovadra, akiben maximálisan megbízol szakmai szinten, láttad már lóval dolgozni, és minimum legyen versenyzői képesítése. Az ilyen "majd én megmutatom" típusú "vendéglovaglások" sosem szoktak pozitívan elsülni.

2016. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. :)
2016. nov. 3. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!