Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy gyògyitsam ki?

Hogy gyògyitsam ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Múlt hét vasárnap patkolták a lovamat mind a 4 lábára

Sajnos a kovácsunk a bal első lábát megnyilalta nem jött ki a szög oldalt hanem befelé ment ezután a szöveg eltávolitotta kihuzta rendesen csak az a baj hogy nem tudtuk lefertőtleniteni mert pont elfogyott itthon a lovam fertotlenitője amit hetfőn már vettem

de sajnos a patkolás időpontjába nem tudtam a nyilaláskor lefertőtleniteni.

Nos kedden észrevettem hogy fura mòdon arra a lábara furcsán lép olyan òvatosabban lépett a bal elsőre amit megnyilaltak

ma reggelre már látni hogy valami gond van azzal a lábával látszòlag tényleg érzékeny neki

Biztos vagyok benne hogy attol a szögtöl van hisz rá egy napra jott ez a kicsi sántaság

Az a kérdésem hogy mit tegyek egyértelműen nem lovagolok rajta pedig mára terveztem

Kap egy kis pihenőt

De az lenne a kérdésem hogy ilyenkor ezt a nyilalást hogy lehet gyògyitani? Vegyem le arròl a lábròl a patkòt? Fertőtlenitsem neki minden nap?

Segitsetek hogy gyògyithatnám meg

Köszönöm előre is :(


2016. nov. 30. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Első körben állatorvossal kell megnézetni, ő majd mondja a továbbiakat.
2016. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg ki nem ér az állatorvos (bár telefonon rögtön meg is kérdezheted tőle), mi jegelni szoktuk, ha normális, akkor kis vödörben víz és jégkocka, ha nem, jégakkut tekerni kőré. Begyulladhatott a szög helyén... Ha van kéznél FB paszta, kaphat felet naponta (dokit még mindig kérdezd meg).
2016. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

A patkòt levegyem mindenképp?

2016. nov. 30. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Konzultálj állatorvossal. Patkó ügyében meg a kovácsot keresd, de ha már leveszed, akkor Mindkét elsőt le kell venni.
2016. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!