Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Állásban, hagyományos paraszti...

Állásban, hagyományos parasztistállóban (nem box) hány centire kötik a lovat a jászólhoz hogy az kényelmesen le tudjon feküdni illetve ne akadjon fel?

Figyelt kérdés

#ló #istálló #Jászól
2016. dec. 1. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Elvileg semennyire, mert illegális lovat tartósan kikötve tartni.
2016. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

amikor nekünk állásban voltak a lovak, úgy volt megoldva, hogy a jászolkarikán a kötél át volt húzva, a végére egy fadarab volt kötve, a másik végére egy karabiner.

A karabinert akasztottuk a kötőfékbe, de a végén lévő fadarab miatt a kötél nem lógott be, mert a fadarab lehúzta a földig. Így a lovak nem léptek bele a kötélbe.

Nem tudom, sikerült-e érthetően leírnom, amit mondani akarok...

2016. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm és igen érthető :)


Elsőnek írnám hogy lovat állásban tartani nem feltétlen a tartósan ott tartását jelenti. Amúgyis a kérdés elméleti mert érdekel és mert nagyapám is állásban tartja az igáslovait. A lovak minden nap ki vannak engedve futkosni illetve dolgoznak is rendszeresen. Egészségesek, kövérek szépek vigyázva van rájuk. Nem mint minden második hobbilovasnál hogy a ló full sánta.... vagy majd megfagy ridegben és 2 méteres a szőr rajta... bizony nem minden lónak való a ridegtartás...

2016. dec. 2. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülök h. érted.


Amúgy én maximálisan állatbarát és állatkímélő vagyok, de szerintem egy olyan munkalónak, amelyik minden nap órákat dolgozik, SEMMI baja nem lesz, ha állásban van. Nyilván ha egész nap benn áll, mert nincs használva, foglalkoztatva, akkor nem jó neki, de ha reggel kimegy, este bejön, akkor szerintem tényleg nem lesz baja.

Nyilván normális állásról beszélek, ahol van elég helye, nem veszélyezteti magát, ha lefekszik, nem akad a lába semmibe stb.

Nálunk az igáslovak mindig is állásos istállóban álltak, ha szabadnapjuk volt, vagy huzamosabb ideig nem dolgoztak, ki lettek rakva a tehenekkel a legelőre, de amúgy soha nem volt boxos istállónk.

2016. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia :) ha jol emlekszem meg anno, akkor 60cm, max 80cm volt, hogy le is tudjanak fekudni :)
2016. dec. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!