Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindig megijed a ló, amikor...

Mindig megijed a ló, amikor felteszem a kantart. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A ló, akin lovagolok utálja, ha a feje tetejéhez érek, tehát a fülek és a szemek környékére. Olyankor rángatja a fejét. Éppen ezért kész tortúra ráadni a kantart, a zablat sem hajlandó bevenni, szerintem azért, mert tudja, hogy utána ott fogom piszkálni. Nagyon magas és a fejét is eltartja, ezért nehéz finoman csinálni, pedig próbálok óvatosan lenni, finom mozdulatokkal rátenni. A végén persze mindig én nyerek, felkerül a kantar és utána már nagyon rendesen viselkedik, de jó lenne ezt nem eljátszani minden alkalommal.
2016. dec. 4. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Biztosan te sem szívesen fogadnád a zablát, a lótól miért várod el? Na de viccen kívül, próbálkozhatnál mással is mint az erőszak:


[link]

2016. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én még nem érzem úgy, hogy biztonságos lenne erre a lóra felülni zabla nélkül.

De egyébként szerintem nem is igazán a zabla a gond, hanem az, amikor a végén a fülein áthúzom a szíjat és az nem tetszik neki. Amikor le akarom venni, akkor is kapkodja a fejét.

2016. dec. 4. 13:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve az is a gond, hogy nem az én lovam, nem igazán vehetek neki csak úgy cuccokat.
2016. dec. 4. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Hosszabb távom érdemes megértetni vele, hogy nem bántani akarod, csak hozzá kell érned... Ha van időd, menj oda hozzá, simogasd meg a két szeme között, darabka gyümölcs, és szépen araszolni feljebb-feljebb. Ugyanígy a nyakától a füle irányába. Ha mást nem, annyit elérsz vele, hogy nem lesz rögtön idegbeteg (max mindenki mással). Sokat segít ilyenkor, ha beszélsz hozzá, dícséred a bátorságát, ügyességét... Hülyén hangzik, de jól fogja magát érezni :) Nekem itt van olyan lovam, akinél ez két hónapba tellett. Előző istállóban rátehették a pipát a fülére. Argh!! És egyébként nyereg alatt nincs még egy jóindulatúbb, figyelmesebb, együtműködőbb állatka nála.
2016. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Számos oka lehet ennek . Lehet csak hisztizik de a fülével is lehet baj,vagy csak rossz élményei vannak a kantárral.
2016. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi ötös!
2016. dec. 5. 04:34
 7/10 anonim ***** válasza:

És ha vennél csatos kantárt? Olvastam, hogy nem a tied és nem annyira jó ötlet, de mi lenne ha nem a fülén húznád át, hanem áttennéd a füle mögött, mint a becsatolós kötődéket? Akkor nem tuszkolnád a fülét.

Amúgy a kötőfékre is így reagál?

Nem lehet, hogy rövid a zablaszíj? Fáj a szája, vagy esetleg fáj a foga és a zabla miatt reagál így.

Sok sok türelem. Próbáld tét nélkül simogatni a tarkóját, a fülei között, közben adj neki répát.

Iskolaló?

2016. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni a fogát...reszelni vagy húzni esetleg attól is lehet a kantározás iszony 😀
2016. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém érzékeny a füleinél. Utálja ha hozzáérek. De semmi baja amúgy a fülével dokitól már rákérdeztem átvizsgálta és azt mondta semmi baja de vannak ilyen lovak akik fèltik a fülüket. Ha nagyon óvatosan kantározok és közbe magyarázok neki nincs baj. De ha durván érek hozzá akkor ő is zsiráfosat játszik.
2016. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nagyjanos0206 válasza:
Kezdetben nekem sem engedte, de miután feltettem rá mindig adtam neki jutalom falatot. Most már adja a fejét.
2016. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!