Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a baja a lovamnak?

Mi a baja a lovamnak?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja azt csinálja hogyha felülök rá és próbálnám ügetésbe indítani állandóan kirúg sőt a vágtánál is :S

ha a hasa alatt csutakolom akkor is rugdal és nagyon sokat sunyít! mi lehet a baja? Kérlek segítsetek!


2010. máj. 2. 18:02
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Mióta van meg?lehet h az előző gazdája bántotta a hasa környékén így fél ha vki ott ér hozzá

de az is lehet h fáj ott nkei vami ezért sunyít/rug csutakolás közben,lehet h érdemes lenne megnézetni egy állatorvossal...

2010. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
nem törte fel a nyereg?
2010. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
heveder bocs
2010. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Tavaly október óta van meg és eddig nem csinálta ezt sőt nagyon kis rendes okos paci volt.

Heveder nem törte fel és ha csutakolom nem heveder helyen rugdos hanem a hasa vége felé tehát nincs a hevederhely közelében az a hely.

2010. máj. 2. 18:21
 5/22 anonim ***** válasza:

Pucolásnál arra gondolok hogy talán csikis. Elég érzékeny nekik az a rész, nem mindegyik szereti.

Az ügetés és vágta problémánál, pedig szerintem félrelovaglásról lehet szó. Ellenszegül. De ezt lehet orvosolni.

De lehet nem ártana megnézetni egy állatorvossal először.

2010. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az,hogy csikis nem hülyeség és arra nem tudnál ötletet adni mivel lehetne a vágta,ügetés rugdosást orvosolni?
2010. máj. 2. 20:05
 7/22 anonim ***** válasza:
Háát, így látatlanban elég nehéz. Az a kérdés, hogy hogy indítod ügetésbe, és ha kirúg akkor mi a te rakciód erre?
2010. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Más alatt is csinálja? Mielőtt felülsz kicsit lemozgatod? Szerintem keress egy edzőt vagy egy jobb lovast a környékeden, meg egy állatorvossal is nézesd meg. Több szem többet lát és ha megvan a probléma gyökere, úgy könnyebb kikezelni.
2010. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Edző edz.

Más alatt is csinálja.

Beindítani lábbal néha pálcával szoktam.

És általában lefutószárazom előtte de nem mindig

2010. máj. 3. 17:28
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a problémám... voltam egy hosszú túrán és megszorította a heveder a hasát kicsit ki is dagadt utána alíg engedte, hogy hozzá érjek... ez nem jó egyáltalán ajánlom, hogy nézesd meg egy állatorvossal, hpgy írjon fel valami kenőcsöt neki mert az nagyon fáj neki... és ha kimész lovagolni vele a havedert tedd picit hátrább de a legjobb az ha kicseréled egy szélesebbre ami jobban fedi... ja és ne felejtsd el mindig jól meghúzni mert ha nem akkór ismét felsértheti!!! sok sikert!
2010. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!