Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a baja a lovamnak?

Mi a baja a lovamnak?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja azt csinálja hogyha felülök rá és próbálnám ügetésbe indítani állandóan kirúg sőt a vágtánál is :S

ha a hasa alatt csutakolom akkor is rugdal és nagyon sokat sunyít! mi lehet a baja? Kérlek segítsetek!


2010. máj. 2. 18:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
a lovak 90 %a nem szereti ha a hasát piszkálod. finoman/óvatosan. kibírható az a pár alkalom. ügetésnél és vágtánál szerintem meg kell nevelődni neki. és ha istállózva van ill. nem mozgatod sűrűn, vagy mindkettő akkor attól is könyen lehet virgonc. sok szerencsét =)
2011. márc. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Az én lovammal is ugyan ez a gond, de neki már születése óta tart ez a "dili". Egész egyszerűen csikis. Nem tudsz vele mit csinálni. A ló nem tud úgy uralkodni magán mint az ember ha csikizik. Pucolásnál legyél óvatos. Ügetés és vágtába ugratásnál a problémát úgy tudnád megoldani, hogy a segítségen változtatsz amit adsz neki. Mondjuk átszoktatod arra, hogy nem csizmával ugratod be ezentúl, hanem combsegítséggel, jármód váltás előtt a szárak picit rövidebbre húzásával (jelzés értékű) és a vállnál használt finom pálcával. Nekem is csak ez segített.
2011. júl. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!