Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell két shetlandi póni...

Mi kell két shetlandi póni (mindkettő herélt) tartásához, etetéséhet, illetve mennyit kell mozognia egy nap egy belovagolt póninak?

Figyelt kérdés
Nemsokára 2 shetty tulajdonosa leszek, és ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni. Mindkettő póni be van lovagolva, kb 90-100 cm a marmagasságuk. Mennyit esznek naponta? (Szénára gondolok)

2016. dec. 25. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1-1,5 jó minőségű körbálát Havonta.
2016. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó sok pénz fog kelleni elsősorban.
2016. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pénzem van elég...
2016. dec. 25. 17:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Én próbálnám ad libitum adni a szénát, úgy az ideális, aztán majd elválik, hogy sok-e nekik, nagyon meghíznak-e rajta. Egy nagy körbála sztem elegendő lesz két kis póninak, de ezt biztosra nem lehet megmondani. Abrakolni valószínűleg nem kell, de kiegészítőket, vitaminokat pl. egy kis adag abrakban oda lehet azért adni.


Mozgatni nem kell, elvan a ló anélkül is, illetve gondolom karámozva lesznek egész nap, így le tudják mozgatni magukat ha éppen nem dolgoznak. A legideálisabbnak a jó védelmet biztosító, három oldalról zárt, de zárható ajtóval rendelkező beállót tartom, benne szénával, önitatóval, világítással.

2016. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Már nem azért de minek? Picigyerekeket fogsz rajtuk lovagoltatni?

Vagy te fogod az egyméter magas pónikat lovagolni? Feltételezem nem 5 éves vagy ha a tieid lesznek.

Semmit nem tudsz velük csinálni fűnyírónak valók meg picigyerekek alá.

Nem tudom mik a terveid velük, tényleg tök szuperül hangzik hogy kesz 2 pónid de elmondanám hogy rengeteg munka van velük és sok pénz a tartàsuk is. Attól még mert kicsik ugyanúgy kellenek oltások, vérvètel, körmölés esetlegesen állatorvos... ez mind pènz... nem kevés pénz.

Mindennap etetés itatás trágyázás stb...

És ne haragudj de szerintem ilyen alapvető kérdéseket ne gyakorikérdéseken kérdezz már basszus... menj el tapasztalatot szerezni lótartás terén mert ezt így nem lehet.

2016. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm. 4. Az szerintem az én döntésem hogy legyen-e pónim. Tapasztalatom van lótartásban csak nagy lovakhoz. És egy póninak korántsem annyi dolog, kaja kell mint egy nagy lónak
2016. dec. 26. 10:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Póni villámgyorsan elhízik. Abrak nem kell neki, és én a szénát se feltétlenül adnám ad libitum. Ha legelőn vannak, akkor annyit mozgatod őket azon kívül, amennyit akarod, tréning kérdése, de lemozgatják ők magukat és egymást
2016. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy a te döntésed de én csak szólok, hogy sok munka és semmi haszon velük. Mert egy nagylóval is sok a munka de legalább komolyan lovagolhatod, fejlődhetsz vele esetleg versenyezhetsz..

Viszont egy egyméter margamas pónival csak a munka lesz haszon semmi ez biztos.

vagyis remélem hogy nem rajtuk akarsz majd lovagolni...

2016. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha be akarja kocsiztatni őket, akkor lehet rajta haszna, vagy ha gyereket akar lovagoltatni. Igazából a kérdés szempontjából ez irreleváns.
2016. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De mi a francnak neki póni ráadásul mindjárt kettő ùgy hogy itt gyakorikerdeseken ahol mindenki azt ír amit akar kérdezget a tartásukról etetésükről...

Ha komolyan érdekelné venné a fáradtságot elmenni ès húsvér pónitartóktól érdeklődni.

Hagyjuk már olyan kamu szagù...

2016. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!