Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a középhaladó...

Mi a különbség a középhaladó és haladó között?

Figyelt kérdés

2016. dec. 26. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Lovastudás :D

Ki mit tekint célnak. Például ha az ugratást nézzük, profi aki évek óta versenyez, mondjuk haladó az, aki nemrég letette a REV-et, versenyez, és középhaladó az, aki még edz hogy letehesse a REVet. De mondjuk attól még egy ilyen felfogással beosztott középhaladó lovagolhat jobban egy haladónál...én nem szeretem az ilyenfajta beskatulyázást :D

2016. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Lovasiskolákban szoktak így fogalmazni, ők maguk definiálják, hogy mit értenek alatta, miket kell tudnia a lovasnak, hogy haladó osztályban mehessen pl. Egy másik lovardában lehet, hogy teljesen mást értenek alatta.
2016. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
hülyeség ez a közép dolog. Számomra,kezdő,haladó és profi van. De a magyar lovasok nagyrésze mind profinak mondja magát,nálunk nincs becsülete a ranglétrának.
2016. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lesz nyáron egy lovastábor ahova csak haladó lovasok mehetnek, de azt mondta nekem az ember aki tartani fogja a tábort, hogy esetleg még egy középhaladó is jöhet. Most vagyok azon a szinten, hogy elvágtázgatok de nem mondanám teljesen stabil biztosnak az ülésemet, a nagykör/kiskör/nyolcasokat/kígyóvonal meg a combra való engedést ..stb. ezeket meg tudom csinálni de még bőven van hova fejlődnöm. Tudom, hogy mindenki más személyiség különböző képességekkel és van aki előbb ráérez és előbb tanul és van aki később, de még is az lenne a kérdésem, hogy szerintetek van rá esély, hogy nyárig elérjem a középhaladó szintet, hogy elmehessek a táborba? Úgy egy átlagosan lovagoló ember tudás szinthével.
2016. dec. 27. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Nincs,esélytelen,hagyd abba
2016. dec. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pont, mint #2. Az illetőt kellett volna megkérni, definiálja. Bár elképzelhető, hogy azt felelte volna rá, hogy aki már majdnem haladó - és akkor sem lettél volna sokkal kijjebb a vizekből. :)

Szerintem egy fél év alatt látványosan sokat lehet fejlődni - ha van kivel (ló + edző), meg van hol (bármilyen időben biztonságos pálya), meg van rá idő, pénz, és akarat. :)

2016. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy pont ez a baj, idő lenne hétköznap, de pénz nincsen heti 1szer lovagolok és januártól az lesz, hogy besegítek a lovardának egész szombaton ott leszek és akkor ha van rá idő, akkor lovagolhatok még egy órát, csak szombat/vasárnap nincs mindig időm, hét közben is mennék de arra meg azt mondták, hogy csak akkor lovagolhatok ha egy egész napot ottvagyok és úgy meg nem tudok mert suli van. Azt is tudom, hogy a heti 1/2 az édeskevés, ha lenne egy lovam akkor heti 7szer lovagolhatnám, csak erre azt mondták a szüleim, hogy ha majd saját keresetemből ki tudom azt is fizetni ha megbetegszik és félmilliót kell érte fizetni és ebben teljesen igazuk is van, most meg tudnék venni egy lovat 200000 alatt és a bértartásba beleadni 15 ezret de ha bármi baja lesz azt végképp nem tudom finanszírozni
2016. dec. 28. 12:13
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy hónapban 15ezer amit zsebpénznek kapok és mellette dolgozok ami éppen arra elég, hogy bérletet és napközben kaját tudjak venni magamnak, gondoltam arra is, hogy a zsebpénzemből simán el tudnék menni többször, de azt meg nem engedik mert azt mondják hogy az későbbre fog kelleni éppen ezért nem is nekem adják hanem a bankba teszik. Ezt is megértem mert egyetemhez tényleg az a pénz jól jönne :/
2016. dec. 28. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

"besegítek a lovardának egész szombaton ott leszek és akkor ha van rá idő, akkor lovagolhatok még egy órát"- Ahha... általában ennek az a vége, hogy te lelkesen a beledet kidolgozod, aztán szökővente egyszer lóra ülhetsz, mert ilyenkor sosincs idő, elhúzódik a nap, nincs már kedve az oktatónak..stb Nagyon kevés lovardában tudják ezt betartani.


Amúgy én középhaladónak azt a lovast tartom, aki ellovagol 3 jármódban patanyomfigurákat, illetve versenyzésre készen áll, de még edzői felügyelet szükséges, a haladó lovas pedig önállóan képes dolgozni a lóval, tudja képezni a lovat, tudatosan lovagol. Ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nincs szüksége edzőre, viszont jóval ritkábban szükséges, mint a középhaladónak.

2016. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!