Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri angol telivért venni...

Megéri angol telivért venni hobbira? Mennyire szívós a fajta?

Figyelt kérdés
Shagya, kisbéri és fríz amik még tetszenek.
2016. dec. 27. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Lehet jót és rosszat is találni. Én ha most lovat vennék,biztos ATV lenne,mert fillérekért árulják,és galoppon is kilehet fogni olyat ami keveset futott ,potom összegekért. konkrétan 200 ezerért már láttam így kapuzárás után csak át kell lovagolni és hobbira jók. Nem a legszívósabb fajta,patájuk hajlamos rossz lenni,de a fríz se jobb,gyakorlatilag haszontalanabb és még ráadást megfizethetetlen. Kisbéri is egy jó fajta,csak az is drága ami jó,ami olcsó az egy szokásos elszart magyar ló,vagy az egészsége nem jó. A négy fajta közül az ATV a leggazdaságosabb,olcsón lehet jót is venni és ugyanazt meglehet vele csinálni mint a többivel.
2016. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. dec. 28. 08:01
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Átv nem rossz, de galoppról akkor vegyél lovat, ha értesz is hozzá, mert át kell lovagolni meg kitudja milyen szokásokat vett fel. Fríz szép, de drága és 40 perces ló. Most dolgozhatunk eggyel, de nagyon hamar elfárad, patája fajtajellemzően gyenge, bokaszőr miatt csüdsömörre hajlamos. Amúgy nem rossz lovacskák. Shagyat akkor vegyél, ha sok szabadidőd van, mert a fríz ellentéte. 1 óra munka után érzed azt, hogy bemelegedett és még menne. Sok terep, heti legalább 3-4 alkalom mozgatás kell neki. Tud ugrani is és a négyszögben is tud teljesíteni. Kisbérik jók viszont kicsit túl vannak árazva. Amelyik látott már akadályt és indult egykét libakergetőn már 700-800 ezret kérnek.
2016. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A telivér a legolcsóbb a fentiek közül, találhatsz hobbira tökéletes példányokat is köztük. Előnyük, hogy leinformálhatóak évekre visszamenőleg, ki tudod nyomozni, hogy volt-e sérülésük, mennyit futottak, mikor, mikor nem, biztosan annyi évesek, mint amennyi a papírjukban szerepel, teljes oltási programjuk van, betegségekre szűrtek. Ha van a vételárra mondjuk 300 ezred, szinte csak telivért fogsz tudni találni, de az a telivér jóeséllyel nem putriból jön, napi szinten foglalkoznak vele, rá lehet ülni, lehet vezetni - ez sajnos sok félvérről ebben az árkategóriában nem mondható el. Hátránya, hogy sok közülük gyengébb takarmányértékesítő, nagyobb odafigyelést igényel, esetleg több mozgatást, sok esetben patkolást, illetve kopó alkatrészeik már kaptak ezt-azt. De még mindig kisebb lutri, mint egy félvér, ami vagy az, aminek mondják, vagy nem. Viszont a telivér érzékeny, hajlamos túlreagálni és biztosan azt kapod tőle vissza, amit korábban tőled kapott...

Az átlovaglás nem egy agysebészet, időt kell nekik adni, kell hozzá némi lovastudás és érzékenység, megértés a ló felé.

2016. dec. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rozi13 válasza:
Én hobbi célra egy ügetőt javasolnék Olcsón adják, nagyon kiegyensúlyozott fajta, mindenre megtanítható. Nem érzékeny semmire, szerintem a legjobb lófajta. Nekem 15 éve csak ezek vannak. Ha rákeresel a Chance for new life oldalra ott találsz bőven eladó, már átlovagolt lovakat
2017. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!