Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló való kezdőknek?

Milyen fajta ló való kezdőknek?

Figyelt kérdés
Lipicai,Magyar soprtló,Angol telvér. Milyek fajta ló a legalkalmasabb egy kezdő számára? 12\L

2012. júl. 5. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem gidranjaim, kisbérijeim és wels pónijaim vannak, és voltak mindig. Nekem jó volt kezdésként is.

Bár te gyerek vagy még. Esetleg lipicai??

2012. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Angol telivér semmiképp sem. De egyébként ne fajta alapján nézz, mert minden ló egy külön egyéniség. Lehet, hogy az egyik nóniusz egy kis bárány, a másik pedig nagyon agresszív. Kezdők számára iskolalovakat szoktak ajánlani. Nézz szét a közeli lovardák iskolalovai között, hátha az egyik megtetszik. :) A 12-15 éves ló a legalkalmasabb, csődört ne nagyon válassz, inkább heréltet. Persze csődörök között is van olyan ló, amelyik nagyon jó társ lehet, de ritka, mert sok ember rosszul bánik velük. A lényeg, hogy türelmes, készséges lovat válassz, és többször is próbáld ki megvétel előtt, illetve vigyél magaddal állatorvost, aki alaposan megvizsgálja, mielőtt megveszed.
2012. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Tudom, hogy nem a fajtától függ, csak melyik a legalkalmasabb kezdőknek :D De azt hiszem, hogy magyar sportlovat választok, természetesen vannak akik besegítenek!
2012. júl. 5. 10:57
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
egy sportló merész vállalkozás...nekem volt sportlovam, azt hittem ő az álom ló, de végül eladtam, mert sportló...utána vettem egy kezes bárány angol telivér mént
2012. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a nóniuszt és a holsteini-t szeretem :D Eddig csak jó tapasztalataim voltak velük. :) Most egy hatalmas holland sportlovon szoktam lovagolni, nagyon jó fej.

Sok szerencsét, remélem megtalálod az ideális társat magadnak, irigyellek. :)

2012. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2012. júl. 5. 11:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül ezerszer elmondtuk már, hogy NE FAJTÁT KERESS, HANEM LOVAT!

Nézd, minden ló más és más függetlenül attól, hogy milyen fajta. A fajta az csak egy irányelv, hogy mire lesz alkalmas. Ugyanúgy találsz halál nyugodt, teljesen jóindulatú, jól képzett, tapasztalt telivért, mint egy módszeresen elrontott, bunkó, rosszindulatú félvért.


Mindenkinek elmondtuk, hogy kezdőknek egy körülbelül 8-12 év körüli, nyugodt, tapasztalt, jóindulatú, rutinos herélt VAGY kanca ajánlott.

Teljesen mindegy, hogy magyar félvér, kisbéri félvér, vagy arab telivér, vagy akár egy sodri. A fajta az kizárólag a sport behatárolása miatt számít. Nyilván egy sodri nem fog neked ugrani, egy telivér meg nem fogja elhúzni a jól megrakott söröskocsit.

A sport célra tenyésztett lovak - mint holsteini, hannoveri, magyar sportló stb. - általában agyasabbak, de a viselkedésük és a természetük nagyon sokban függ a származásuktól, és a tartásuktól, nevelésüktől. Fajtán belül is találni nyugodt vagy idegesebb, agyasabb lovat.

Épp ezért mondom még egyszer, LOVAT keress, és NE FAJTÁT!

2012. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én anno huculon tanultam, aranyos, jófej lovak, de tudnak makacsok is lenni... :D A haflingik is jók kezdésnek, róluk se tudok rosszat mondani. :)

16/L

2012. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
én egy angol telivér MÉNT vettem, ami szerintem a világ legjobb lova, nyugodt, semmitől se fél szinte, barátságos is, és mivel nem tarthattam itthon, már a megvétele utáni 2. napon 40 km-t kellett vele megtennem a bértartó helyig, de szerencsére nem volt gond
2012. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a Hafflingi-t ajánlom. A legideálisabb ló kezdők számára.
2012. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!