Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem olyan fontos kérdés de...

Nem olyan fontos kérdés de milyet, milyet?

Figyelt kérdés
Lesz egy gidrán csödöröm és milyen szettett,nyerget kantárt vegyek neki? Godolok bevált márkákra, meg a színeire
2017. jan. 1. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
:D csodort kezdőnek? Haha.
2017. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő.
2017. jan. 1. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
tA par eve lovaglo tinilany, aki ennyire nincs kepben azzal, hogy mibol milyet szerezzen be, az kezdo, bocsi. A te merhetetlen tehetsegedrol is aradozik az edzod a penzes apucinak, hogy minel tobb bort le lehessen rolatok huzni? Gondolom, o ajanlotta a sajat lo megvetelet is, es neki bizonyosan semmi elonye nem is szarmazik majd ebbol, hacsak nem az, hogy nala lesz tartva, es azt csinal vele, amit akar, ha epp nem vagy ott. Szerintem hagyd, hadd valassza ki a cuccokat o maganak, biztosan segitokesz lesz. ;)
2017. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Otthon lesz .. Akkor maradok a tattini styl horze cuccoknál..a pénzes apuciról meg annyit hogy több éve gyűjtök lóra..apának van itthon egy appalosa lova nem lesz egyedül
2017. jan. 2. 00:24
 5/11 A kérdező kommentje:
És a pár éve lovagló tinilányra meg 9éve űzöm ezt a sportot voltam versenyen is.. De még sose lehetett saját lovam .. Attól hogy nem értek ahoz hogy pl. Melyik a legstrapa bíróbb nyereg még a lovakhoz\lovagláshoz érthetek.. De még annyi mindent lehet tanulni.. Heti 4x járok lovagolni 1órát .. Ja és apának ugye van lova de westernes úgyhogy azt mondja válasszak én cuccokat.. Mindegy az eddigi válaszok elêggé elszomorítóak mert egyáltalán nem ismertek..
2017. jan. 2. 00:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Apádnak van lova, és te mégis lovagolni jársz? Hmmm
2017. jan. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha apuci nem pénzes akkor van egy rossz hírem, tök mind1 mit veszel neki az gyagyi lesz. Kapitalizmusban ez így működik.
2017. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De azért gyűjtöttem több éve hogy most legyen extra cucc minden neki.. Azért járok lovardába mert apa jó lovas de egyrészt westernes másrészt azért mégsem oktató főképp nem díjugrató edző;)
2017. jan. 2. 16:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Valóban, kedves 6-os, ez nem volt jogos kritika tőled. Számomra inkább az az unszimpatikus, amikor valaki otthon tanítgatja a gyereket/unokatesót/ismerőst/nagymamát lovagolni, mert minek az az edző.
2017. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok híve én sem a kezdő lovas-csődör párosításak. Értem én, hogy több éve lovagolsz, de sajnos amíg nem volt saját lovad, addig a lótartás kérdésében kezdő vagy, és egy csődör nem gyerekjáték. Át kellene gondolni ezt, első lónak egy nyugodtabb heréltet vagy kancát ajánlanék, és még akkor is megvan annak az esélye, hogy a fejedre nő. Ezzel a csődörrel mindenképpen rendkívül körültekintően kell majd bánni.


De hogy válaszoljak a kérdésre, én a helyedben a kantár tekintetében mindenképpen Stübbent vennék, a legszívósabb bőrből készült, és az egyáltalán nem mindegy, hogy egy csődör fejére mit teszel.

Nyereg tekintetében szintén jó a Stübben - bár nem olyan kényelmes, de jól ültet, aztán persze a nagy márkák, Devocoux, Prestige, Henry de Rivel, Pessoa, CVD - ezek elég kényelmesek, de elég drágák. Talán a Wintec az kevésbé drága, vagy a Kentaur egyes fajtái, de mindenképp ülj bele a nyeregbe és próbáld ki, mielőtt megveszed. Magyar nyergek közül a Neizer megbízható, illetve én ajánlom a Hunique-ot, még nem túl ismert, de nagyon jó, nekem is ilyen van és elég szívós. Vehetsz használtan is nyerget, de mindenképp próbáld rá a lovadra, hogy hogy illeszkedik a hátára, mert mar és hátproblémákat okozhat, ha nem jól fekszik fel.

Hevederből nem annyira a márka a fontos, mint az, hogy szerintem a gumis heveder a legmegbízhatóbb.

Ínvédő tekintetében nekem a kedvenc márkám a Veredus, nagyon-nagyon profi, szépen kivitelezett, strapabíró, és az Eskadronnal ellentétben még soha egyszer sem törte fel a lovam lábát.

Izzasztót bármelyik lovas szaküzletben találsz megfelelőt, megfogod az anyagát és látni fogod, hogy milyen a minősége. Én az izzasztóimat újabban kint veszem ausztriában a Kraemerben, ott olcsóbban hozzá lehet jutni nagyon jó minőségű cuccokhoz, ilyenek a Showmaster és Felix Bühler márkák, ezek nagyon jó minőségűek. Itthon nagy trend a HV Polo - szerintem indokolatlanul drága -, vagy az Equiline - ez is elég drága, de hát az Equiline-nal szerintem minden lovas elfogult :) Illetve van már az Eskadronnak is izzasztója, de új trend a Schockemohle sports márka is. Majd ezt kitapasztalod, hogy melyik számodra a legmegfelelőbb, rendkívül sok jó márka van már, nézz körül a Horze és a Style lovas webáruház vagy Tanita lovasboltja, Imagine honlapján.

2017. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!