Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az baj ha egy kanca egész...

Az baj ha egy kanca egész életében nincs befedeztetve? Több kérdés lent.

Figyelt kérdés
Mennyire baj ez egy kancának? mondják azt is, hogy nyugodtabbak lesznek tőle.(?) Van egy 5 éves kancám, akivel díjugratásban versenyzek,nem tudom, hogy be legyen e fedeztetve, a későbbiekben. Na meg ha van egy csikóm, azt 3 évig csak nézegetem, és megy rá a pénz.(?) esetleges problémák nem tudom mennyire gyakoriak, ellésnél, hogy meghal közben a kanca/csikója. (keresgéltem interneten is de nem nagyon találtam sok dolgot, linket is szívesen fogadnék) Hány éves kortól lehet őket fedeztetni, illetve hány éves korig? Normális válaszoknak örülnék 🙂
2017. jan. 4. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj neki. Ha nem szeretnél csikót akkor ne fedeztesd, nem szükségszerű. Lehet, hogy nyugodtabb lesz, de az is, hogy nagyon védi a csikóját majd. Nem gyakori, hogy probléma van, kivéve ha farfekvéses a csikó akkor állatorvos beavatkozása szükséges, de azért ritkák az ilyenek. Beoltani nem árt fedeztetés előtt a kancát vetélés elleni oltóanyaggal. Kiscsikót is kell majd oltanod, féreghajtani, körmölni. Úgyhogy igen, 3 évig nézegeted, kézhez szoktatod, vezetgeted. 2-2.5 éves korában elkezdheted tanítgatni is, futószárazni, nyereghez szoktatni. 5 évesen már nyugodtan fedeztethetnéd, 18-20 éves kora felett azért én már nem fedeztetném.
2017. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minél fiatalabb a kancád annál könnyebben ellik.

Fiatal erős kancáknál nem szokott komplikáció lenni. Lófüggő ez a téma is de minèl fiatalabban ellik annál biztonságosabb ez biztos ( de minimum 5 éves azèrt legyen hisz 5 èves kora alatt még ő is csikó és növèsben van)


Igen, a csikónevelés költséges de megéri :)

Olyanra alakítod amilyenre akarod, izgalmas hogy mit hozol ki belőle, ugyanakkor felelősség és hatalmas kihívás. De az biztos hogy a csikó amit születèsètől nevelsz a legjobb barátod lesz :)

2017. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ellés előtt,de még az ellés napján is mozgatni kell a kancát (ésszerű határok között) és akkor könnyebben ellik. Egyáltalán nem kötelező fedeztetni,túl korán nem is szabad mert "besül", én 7 éves kora előtt nem fedeztetném ,a legideálisabb 8-10 évesen. Nyilván a tenyésztőknek sok csikó a cél,így azok már 5 éves lovat is agyonelletnek,egészen 20 éves koráig. De főként az egészségi állapotától függ meddig lehet,20 évesnél már nagyon a maximum.
2017. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-4 éves kortól már nyugodtan be lehet fedeztetni. És ez biztos.
2017. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2017. jan. 5. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!