Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hozzáértők! Mennyi lehet egy...

Hozzáértők! Mennyi lehet egy ló szempontjából (még) egészséges napi táv kilométerben, melyet heteken át is gond nélkül simán tarthat? Shire, Clydesdale lovak esetében.

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem kell gyorsnak lenniük, viszont málhát kell cipelniük (napi szinten is) hosszabb távokra, ezért e két fajtára esett a választás.


Úgy tudom kezes, nyugodt - hidegvérű - lovak, melyek pont arra lettek kitenyésztve, hogy ha lassan is (mint írtam, a sebesség nem mérvadó), de a "világból is kimenjenek" nehéz teher magukon hordásával is. Természetesen nem súlyos rönkök, vagy páncélozott középkori lovag a málha, ezektől azért kisebb a súly. :)


Összejöhet a standard ötven kilométer helyett (pihenőket beiktatva) hetven, nyolcvan, esetleg száz km is?



2017. jan. 12. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Na vegyük sorjában:

1, elvi tévedés, hogy lassúság=nagyobb táv. Valójában létezik egy optimális sebsesség, amivel a legmesszebb jut az állat, ez pedig általában ügetés, ami annyira nem lassú.

2, a hidegvérűek igavonásra lettek kitenyésztve, nem távlónak!

3, a kettes pont ma már nem érvényes, eltekintve pár igavonó versenytől, ezeket a lovakat dísznek tanyésztik. Erőnlétük 0, a régi munka vérvonalak kb nem léteznek többé.

4, távlovaglásra távló fajta kell, ezek leginkább az arabok.

5, Hogy mit bír rendkívül edzésfüggő. Állásból ha elindítasz egy lovat 10 perc után ki fogja köpni a tüdejét, mert nincs kondija. Ha napi 50 kilómétertmegy akkor meg nyilván nem fog neki nehezére esni. Szval te olyasmiról ne is álmodozz, hogy felülsz egy lóra és elmegy neked akármeddig. Ott legalább egy év, de inkább több edzés kell hozzá.

6, És te ki fogod bírni a 100km-t? Tehát én baromira azt érzem, hogy fingod sincs miről beszélsz, mert azt azért lehúzni nyeregben jópár órát nem sétagalopp.


Egyébként elvben összejöhet 100km, csak manapság nem reális, max ha millimos vagy akinek nem kell dolgoznia és egész nap ráérsz.

2017. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Megfelelő kondíció mellett - melyet több, mint egy év kemény munkával lehet elérni, igen, elérhető, de szerintem max hetven km, amennyiben szeretnéd, hogy a ló kibírjon több évet is. De az a hetven is max egyszer-egyszer egy héten legyen. A ló nem motorkerékpár, amit berúgsz, és addig pöfög neked, amíg tolod bele a benzint.

Másik dolog, hogy nem tudom, hol hallottad, hogy nyugodtak és kezesek, mert sajnos ki kell ábrándítsalak, a Shire és a Clydesdale egyáltalán nem a tipikus könnyen kezelhető hidegvérű fajta. Bár riadozni nem riadoznak annyit, de ha egy ilyen egyszer elindul, ember legyen a talpán, aki megfogja, és ha a fejébe vesz valamit, szintén sok szerencsét kívánok a megakadályozásában. Makacs, és tudja magáról, hogy egy buldózer, a kerítés sem állítja meg, ha arról van szó.

Szóval elég sok munka az is, hogy tényleg egy nyugodt, kezes lovat varázsolj belőle. A Budweiser Clydesdale-ek nyugodtsága és higgadtsága rengeteg munka eredménye, ők sem úgy születtek, hogy a problémás szitukat higgadtan vegyék tudomásul.

Lovat tartani nagy felelősség, hát ha még egy Shire vagy Clydesdale az még nagyobb. Amilyen kis bamba lomhának tűnnek, olyan nagy kárt és riadalmat okoznak, ha egyszer megindulnak. És hidd el, megindulnak. Pláne ha feltréningezed napi ötven kilométerre, onnantól kezdve, ha minden nap nincs lemozgatva, két nap kihagyás után úgy ránt el mindenhova, mint foxi a lábtörlőt. Hatalmas testben hatalmas erő lakozik.

Nem elkeseríteni akarlak, vagy ilyesmi, csak a kérdésed alapján nem tűnsz elég tapasztaltnak ahhoz, hogy ilyen lovat tarts. Persze, lehet, hogy tévedek, de ebből a kérdésből én azt szűrtem le, hogy nem igazán találkoztál te még testközelből ilyen lovakkal.

2017. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Na, erről most eszembe jutott (kicsit off, bocs), mikor anno kitaláltuk, hogy belovagoljuk a lovarda kezesbáránynak tartott 3 éves hideg heréltjét (jóvanna, tizenéves titánok, kitaláltuk..). Olyan hisztit lecsapott, hogy egy telivér is csak irult-pirult volna szégyenében, ha látja. Mindezt persze a 800 kg-s kis habtestével.
2017. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

A Shire meg a Clydesdale NEM erre a klímára való lovak!!

Ezt senki se veszi figyelembe.

Minek neked flancos külföldi fajta amikor van nekünk magyar hidegvérűnk, muraközink és szívos sodrottjaink??

Egy Shire vagy Clydesdale nem fog neked sokat menni. Nem is elég szívósak nyáron meg még légkondis istállóban is ledöglenek nemhogy kilométereket menjenek.

Tapasztaltam hogy mennyire csak díszlovak... nem ide valók a nyarat nem bírják ez biztos.


Van épp elég magyar hidegvérű ló ami garantáltan levisz a földről.

Amúgy 50-60 kilót simán elvisz egy arab is vagy más sportos ló és pl az arab az legalább terepre való. Szerintem egy fiatal jókondis hidegvérü is elmegy.

De garantáltan az én nóniuszom is elvinne ameddig akarnám. 5 éves csődör megállíthatatlan.


Keress egy fiatal életerős menős lovat ez a recept. És mondom hogy egy sportos ló is bír játszi könnyedsèggel egy kb 50 kilós pakkot de többet is. De ennyit biztosan.


És ezekről a divatlovakról mint a shire meg a másik tegyél le... 1. Rohadt drágák.

2. Nem fogod tudni használni szinte semmire.

2017. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!