Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet kapni ilyen lótápot?

Laura012 kérdése:

Lehet kapni ilyen lótápot?

Figyelt kérdés
A lovardában az egyik lónak kéne cukor és szénhidrát (zab és társai) mentes lótáp. Néztem már, keresgéltem de csak olyat találtam amiben csökkentett cukor tartalom van és az nem megfelelő. Lehet egyáltalán teljesen cukor mentes tápot kapni? Köszönöm!

2017. febr. 11. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem értek a lovak etetéséhez, de akkor mégis mi a bánatból álljon ha nem szénhidrátból? Zsírból és fehérjéből? Cukormentes pedig biztos van, kérdezz rá állatorvosnál.
2017. febr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan. Külföldön, ahol nem abból áll a takarmányozás, hogy széna + zab, rengeteg táp kapható, ami alacsony cukor és keményítő tartalmú. Alacsony szénhidráttartalmú tápot nem fogsz találni, mert a szénhidrát keményítő, cukor és rost. Amire te gondolsz, hogy nem kell, az a keményítő, tehát alacsony cukor és alacsony keményítő tartalmú tápot kell keresned, ami magas zsír és rosttartalmú. Mo-on sajnos kevés táp kapható amit konkrétan így reklámoznak, árulnak, így nincs más, mint átnyálazni őket összetevőik alapján. Feltételezem, hogy laminitises vagy gyomorfekélyes vagy ezekre hajlamos lóról van szó, aminek az energiaszükségletét a széna nem elégíti ki. Még annyit tudok javasolni, hogy lehet a szénát áztatni, hogy, ezáltal a beltartalma csökken és kevesebbet vagy nem legeltetni (a fű magas szénhidráttartalma miatt). Tudom ajánlani a lucernát magas fehérjetartalma miatt, olajokat magas zsír és kalória tartalmuk miatt (omega 3-ban magas és könnyen beszerezhető olajok a lenmagolaj és a repceolaj pl) de jó lenne tudni hogy pontosan mi az eü oka annak, hogy változtatni kell és akkor talán többet tudok segíteni. Vagy keress rá angolul low sugar low starch tápokra, hátha találsz olyat, amit Mo-on is forgalmaz valaki.
2017. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A helyedben biztos írnék a Pavo cégnek, nekik vannak ilyen mixeik (többi céget nem ismerem Magyarországon, nem otthon etetek lovat). Tudtommal vannak állatorvosaik, akár a leleteket is csatolni lehet. Nyakon vágni biztos nem fognak a kérdésért, de talán segíteni tudnak vagy ajánlani valami megoldást.
2017. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 The Devil Herself ***** válasza:
Marstall Freizeit szénhidrát és fehérje mentes táp, illetve van még a Marstallnak egy totál null CH tartalmú tápja: www.tanitalovasboltja.hu oldalon tudsz nézelődni elég részletes.
2017. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2017. febr. 16. 17:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!