Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Életkrízis lépett fel, kíváncsi vagyok, ki mit tenne, merre mozdulna.

Előzmény röviden:

5 éve lovagolok, életkorom fiatal felnőtt. Kisgyerek kórom óta lovagolni szerettem volna, idő közben aztán kirajzolódott hogy mi merre.

Két edzőnél voltam az első helyen, egyiknél 2 évig lovagoltam, nem bizonyult túl jónak, így tovább kényszerültem. Második edzőmnél 3 évig voltam, lovagoltam és 2 évig aktívan dolgoztam (minden területen, lóápolástól kezdve futószáras alapszintű oktatáson át a ganézásig). Nagyon szerettem őket, ám de...én úgy kerültem oda hogy már 3 alap jármód, illetve 80 cm ugratás. Felkerültem egy rohanós lóra, jöttek az esések, nm bírtam vele. Szóltam jó párszor, nem történt változás csak hogy ne legyek puhány. Eljutottunk végül arra a szintre hogy a 10 cm nem mertem át ugratni semmilyen lóval sem. Ezek mellett persze semmi egyebet nem tanultunk " ". (Lovagoltam). Végül mindent felismerve tovább léptem.


Jelenleg: Találtam egy szuper helyet, amit iszonyat szeretek, rengeteget tanulunk, de az ugratás továbbra sem megy (ugye én annó versenyen is voltam csak aztán a rengeteg rossz élmény....). Most idomítunk illetve díjlovas részről készülünk.


Probléma: Mint tudjuk, most már mindenhez kérik szinte a rendes REV-et, ami ugye ugró vizsga lényegében. Életem álma hogy lovak között dolgozhassak, 2 évet húztam le, ha kellett 12 óráztam, nagyon élveztem, ezt szeretném csinálni. Lovastúra vezetőit néztem ki, első sorban az lenne a kezdeti cél. Viszont, az ugrás még mindig nem megy. Idő közben a következő helyzet alakult ki.

Ahova most járok, tényleg a lehető legjobb, de, a mi városunktól majdnem 100km-rre van, szombatonként járok, busszal, ez egy egész napot vesz igénybe (déltől este 8-ig úton vagyok, ebben van 30 perc biciklizés, 1 óra busz, 10 perc várakozás, 20 perc busz, 1,5 óra edzés, 10 perc várakozás, 20 perc busz, 40 perc várakozás, 1 óra busz majd 30 perc bicikli haza). Szóval látjátok ez megterhelő és nagyon távol is van. Nem tesz lehetővé mindössze heti 1x lovaglást, és csakis kizárólag a szombati napon, ha valamiért (mondjuk időjárás) nem tudok pont azon a napon menni, akkor hetek maradnak ki, valljuk meg ez izommemória és szellemi memória szintjén is nehéz.


A második, környékbéli lovarda. Nincs... :D Vagyis van, de nem tudok róla hogy lenne e ilyen oktatás.


Vissza a régibe. Nem szeretném.


Saját ló. Na most itt a másik gond, saját lóval majdhogynem jobban megérné (kivéve ha beteg lesz a táltos, de hisz tudjuk az tarol) viszont akkor maga az oktatás része maradna el...


Iskolán belüli REV letétel. Ha van még ilyen, nem rossz gondolat, de mi van ha nem leszek képes túl lépni a félelmemen? Nem fogják tolerálni és kirúgnak...


Vagy feladni és elmenni 5 évnyi munkával, 18 év életcéllal meg egy érettségivel gyári munkásnak... (ismerve magamat előbb lenne kötél mintsem ez).


Egyáltalán azt sem tudom mi legyen az ugrással, még most érlelem aztán lehet újra felhozom hogy finoman próbálgassuk hogy érezzem alakul e, vagy mi hogyan.


Ja igen, még a lovason belül másik szakma... gondolkoztam mit lehetne, sőt lehet elébb azt próbálom meg, de a REV így is úgy is kelleni fog előbb utóbb a felsőbb szintekhez. (Elképedtem, még a díjlovas edzőihez is kell... :O). Kinek mi az eszmefuttatása?

Ui.: Bocsánat ha hosszú lett...



2017. febr. 26. 21:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Esetleg nyári kezdő edzőtábor lehetséges hogy segítene megtanulni helyén kezelni a dolgokat?
2017. márc. 3. 10:14
 12/12 anonim ***** válasza:
szerintem egy próbát megér
2017. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!