Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nullás lónak kell sütés?

Nullás lónak kell sütés?

Figyelt kérdés
Adott egy ismeretlen származású ló. Be kell süttetni vagy elég a chip? Jól tudom, hogy a nullás sütés csak az évszám, amikor született?
2017. márc. 10. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

A chip csak kiegészítő lehetőség, nem váltja ki a kötelező bélyegzést.

"Az ismeretlen származású, illetve nem engedélyezett párosításból született ún. zugcsikók bélyegzése az alábbiak szerint történik. A nyak bal oldalára a fültől kb. 4 ujjnyira kerül a bélyegzés évének utolsó két számjegye (nem a születés évének!), és utána a megyejel. A jobb oldalra szintén egy sorszám kerül, de ez 4 számjegyű (ritkán 5), és 0-val kezdődik."

[link]

2017. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A chip kiváltja a sütést tudtommal.
2017. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
1-es válaszoló nem jó linkből lesett. Pár éve már csak chippelnek. Csak kérésedre bélyegzik a lovadat. Azért tudom, mert van ilyen lovam (meg amúgy is tudom :)).
2017. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég a chip, de én pl sütés-párti vagyok.
2017. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég a chip.

Selejt furiosóm van, nem lehetett süttetni, chipelték.

A chip berakásával együtt azonosítják, vérvizsgálat van s kiállítják az útlevelet.

2017. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
MSLT ugyanez. Állítólag combra lehet sütni ha nagyon akarom, de ahhoz az egyesületnek már semmi köze, stb...
2017. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😄
2017. márc. 12. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!