Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tudnija egy felestart...

Mit kell tudnija egy felestartónak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdés, hogy ha felestartó akarnék lenni, mit kell tudnom?

Vagy ha nektek van lovatok, akkor mit várnátok el a társtól?

És esetleg szegeden erre van lehetőség? :)

Tapasztalat a felestartásról? Megéri-e vagy inkább a saját ló mellett voksoltok?

Köszi előre is! :D



#ló #lovarda #felestartás #lovas dolhok #lovas társ
2017. márc. 19. 19:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudnia* dolgok*
2017. márc. 19. 19:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos közös lónak valóban túros a háta.


Semmiképp nem mennék bele felestartásba.

2017. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megmondom én mit kell tudnia. Állandó füttyszóra ugrálni,megalázkodni,bólogatni,megköszönni h energiát,munkát,pénzt tehet a kedves tulajdonos lovába,aztán szépen gyorsan pár hónap,fél év,egyév után keresnie egy másikat .. Áthidaló KÉNYSZER megoldásnak jó csak,egy fokkal jobb mint a lerágott iskolagebék (annak ellenére h 90 százalékban így sem kapsz jó lovat) ,de egyértelmű ha lehetőség van sajátra akkor azt. Magad ura vagy,nem rombolják le a munkádat és mégis a saját szekered tolod. De ha ez nem adatik meg,mégis jobb a rosszabbik megoldás csak túl sok illúziót ne ringass .
2017. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. márc. 19. 20:00
 5/11 anonim ***** válasza:

A helyedben nem vágnék bele. Csak a vita van belőle. Mivel te társulnál be más lovához, így hiába fizeted mindennek a felét, csak másodhegedűs lehetsz. Mindig meg kell beszélni ki mikor mit csinál a lóval, ha valami gáz van pl lesántul a ló, akkor megy a mutogatás, hogy ki miatt, akkor annak ki viselje a gyógyköltségét, a felszerelésre ki hogy vigyáz, ha karcolódik, szakad valami, akkor kinél mi történt....

Ha saját lovad van, akkor állandóan aggódhatsz, hogy a másik fizet-e rendesen, vigyáz-e a lovadra, felszerelésedre, a megbeszéltek szerint terheli-e a lovad. Még akkor is, ha ismerőssel állsz össze....

Szerintem nem éri meg csak a bosszúság van vele, akár te társulsz, akár melléd társulnak.

Akkor már inkább saját ló, saját költségek, saját felelősség.

2017. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Olyanra gondoltam, hogy pl. futószárazás, lovardai munkák, jármódok, betegségek!?

Ha nektek van lovatok mit várnátok el egy embertől aki a lovatokkal akarna dolgozni? :)

2017. márc. 19. 20:03
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Köszi :D

2017. márc. 19. 20:04
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Mi már másfél éve tartunk feles tartásban egy lovat egy ismerős családdal. Minden költséget felesben fizetünk, a bértartást, patkolást, állatorvosi költségeket. Kisebb dolgokat, gyümölcsöt, vitamint, nyalósót mindketten viszünk a lónak, ezeket nem felezzük, de minden mást igen. Még az elején megegyeztünk, hogy melyik nap ki lovagol, ezt tartjuk is nagyjából, ha valami programváltozás van, egyeztetünk, ebből még nem volt gond. Nekünk eddig nagyon jól bevált ez a felállás, a költségek feleződnek, a lónak is jobb dolga van szerintem, mert duplán kapja a törődést.:) Megfelelő társsal szerintem jó ötlet a feles tartás, ha nincsen annyi pénzed vagy időd, hogy saját lovat tarts.

2017. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szegedi vagyok, a kornyeken nem hallottam errol, hogy valaki beadna lovat egy ilyen kiszamithatatlan helyzetbe. Inkabb keress fel lovardakat, ott erdeklodj, hogy van-e lehetoseg loberlesre vagy sem.
2017. márc. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én Szeged környéki vagyok :)

Tavaly november végén vettünk egy 4 éves heréltet. Én ha keresnék valakit a lovam mellé túl sok elvárásom nem lenne. Látogassa, amikor ideje engedi, lovaglás előtt , után (ha kell) csutakolja, futószárazza időközönként (bár a miénk ki nem állhatja és szüksége sincs rá :'D ) , segítsen be néha a boxtakarításba. Takarmány ill. körmölés felét fizesse, állatorvosi költséget pedig csak akkor, ha minden bizonnyal az ő hibájából történt baleset vagy bármi. Oltások, féreghajtás árával nem zaklatnám, mert ez már nekem annyira részletkérdés, hogy inkább nem foglalkoznék vele. :D

2017. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!