Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mi legyen? Kell új?

Most mi legyen? Kell új?

Figyelt kérdés

Hali!

Szóval, a legutóbbi lovaglásomon borzasztóan kijárt a lábam a krngyelből, csúszkált benne.

A kengyelszár jó volt, de mégis csúszkált.

Egy dechatlonos sima talpú lovaglócipőm van (bokáig érő).

Az eddzőm azt mondta vegyünk egy eddzőcipőt aminek nem sima a talpa.

Én inkább valami rücskös (?) talpú lovaglócsizmát vennék, de olyat nem találtam.


Ti mit javasoltok, mit vegyek, vagy mit tegyek ez ellen?



2017. márc. 29. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez jellemzően nem a cipő hibája, hanem az ülésed nem megfelelő. Kengyel nélkül lovagolj sokat, a kér voltizs hevederrel, az sokat fog segíteni.

A cipő meg igazéból jó, ami most van, megoldani a dolgot úgyse fogja helyetted egy lábbeli se.

2017. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy kicsit helyesbítenék!


Eddig semmi bajom nem volt, nem járt ki a lábam, most igen.

Konkrétan nem tudom benne lenyomni a sarkam, olyan mintha nem érne le a kengyelben a lábam. Pedig jónak érzem a szárhosszúságot.

Ha az ülésem hibája, akkor min tudnék változtani?

Az edzőm szerint nincs baj az ülésemmel. :/

2017. márc. 29. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor cserélj edzőt. Nem hiába sima lovaglócipők/csizmák talpa, ha gáz van, akkor kisebb eséllyel akadsz fenn. Az edzőcipőt egyáltalán nem javaslom, balesetveszélyes. Ha úgy érzed, hogy kicsúszik a lábad, akkor vedd ki a lábad a kengyelből, lovagolj 2-3 kört nélküle és utána vedd fel őket. Egyből le tudod nyomni a sarkad. Amúgy ne a kengyelre akarj támaszkodni, szóval lovagolj sokat kengyel nélkül akár könnyű, illetve könnyített ülésben is, mert javul az ülésbiztonságod és ha netán elveszíted a kengyeled, akkor sem lesz problémád a fennmaradással.
2017. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mióta lovagolsz?

A Decathlonban online létezik rücskös talpú túralovas bakancs, de ez szerintem nem ezen múlik. Nem szorítasz eléggé és túl nagyot pattansz? Lépésben le tudod nyomni a sarkad?

2017. márc. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben ki van zárva, hogy a cipő okozza. Lehet hogy másik kengyel van a lovon? Ha igen akkor is mindegy, mert kifogás. Ne fogd a felszerelésre, ha tényleg jó az ülésed akkor mindegy.


Azt viszont ne felejtsd amit előttem írtak: Ha rücskös a cipőd talpa, + a sportcipő nyelve könnyebben beleszorulhat a kengyelbe. Az életed múlhat rajta!

2017. márc. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kb. 1 éve lovaglok rendszeresen.

Nem a cipőre fogtam, hanem segítséget kértem.

Lépésben simán le tudom nyomni a sarkam, ügetésnél is, de amikor ügetek az óra vége felé, nem mindig jár ki, csak néha. Egy lovagláson kb. 4-5.

2017. márc. 30. 14:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert óra végére elfáradsz, és szétesik az ülésed, ha nem is teljesen, de annyira, hogy rossz helyre kerül pl a térded, sarkad, vállad, ami épp. Ez természetes az elején, majd alakul. A sok kengyel nélküli munka segít.
2017. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2017. márc. 31. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!