Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem is szeretett?

A lovam nem is szeretett?

Figyelt kérdés
Volt egy ló akivel a véletlen sors hozott össze,annak idején is tudtam lovagolni, meg jártam is. Új lovardába mentem. Ott volt egy sovány, beteg ló. Vágóhídra akarták küldeni, anyukámmal együtt megvettük. Elvittük egy másik helyre bértartásban. Naponta jártam ki hozzá 10km biciklivel, vitaminokat vettem, megmentettem azt a lovat. De valaki mindenáron megakarta szerezni az én lovamat. Hogy ő ezt a lovat mennyire imádja stb. Hát lett volna akkor ilyen nagy Pofája amikor vágóra akarták adni!. Végül a hölgy állatvédőket küldött ránk akiknek sikerült elvenniük őt tőlem. Nagyon szomorú voltam, de sokkal jobban fájt az hogy láttam mikor oda került, az új gazdinak olyan hízelgéseket csinált mint nekem soha. Láttam hogy őt szereti,engem sosem szeretett... Miért egy olyat szeret aki hagyta volna meghalni??? Tudom hogy a ló nem olyan mint a kutya, de hogy ennyire hálátlan legyen fáj.

2017. ápr. 1. 08:28
 1/10 vantel ***** válasza:

Nem úgy működnek mint az emberek, legtöbbször az emberek egyszerű cselekedetekbe érzelmeket képzelnek. Embereknél így van, állatoknál nem.

Szerintem csupán dominánsabb volt a másik ember mint te és enek hatását láthattad.

2017. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz, pontosan úgy működnek mint az emberek. Csak néhány ember tud mérlegelni de a legtöbb ugyanúgy ösztönből cselekszik mint az állat.Főleg fiatalabb korban.

Na de miért tudták elvenni az állatvédők?

2017. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Iszonyatosan tönkre volt menve, és a hölgy aki elvileg úgy imádta ,tudta hogy nem fogom neki adni. Kihasználta hogy beteg a ló, ránk küldte az állatvédőket és sajnos nem tudtam bebizonyítani hogy nem nálam ment tönkre :( így hát elvették,mintha én bántottam volna...
2017. ápr. 1. 09:06
 4/10 vantel ***** válasza:
Tévedsz, csak az ösztön terén hasonlóak,többi téren máshogy működnek. Ők préda állatok mi ragadozó-mindenevők vagyunk. Ha életünk múlik raj a levadásszuk,megeszzük őket. Ők menekülnek esetleg eltaposnak, de csak a menekülésük miatt. Sorolhatnám a különbségeket, de nem fogom, inen magadnak kell rájöni!
2017. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam,hogy a legtöbb állat nem mérlegeli,hogy mit tettél érte. Ha egy másik embert közelebb érez magához mondjuk olyan csekélységért mert annak jobban tetszik a szaga akkor azt jobban fogja szeretni, hiába mentetted te meg. Lehet,hogy fel se fogja. Sok ember pedig ugyanígy viselkedik. Mindez az intelligencia hiányára vezethető vissza.
2017. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most így belegondolva féltem is a lovat. Az a nő már hagyta volna meghalni, és ha esetleg a ló megrúgja, el tudom képzelni hogy vágóhídra küldené. Mellettem volt biztonságban,és most hogy elment nagyon aggódok érte. Hát lehet nem fogta fel mennyit segítettem neki, de azért az érezhette hogy jót akarok?
2017. ápr. 2. 10:40
 7/10 A kérdező kommentje:
A másik meg hogy, nem értem a logikajat a dolognak. Egy nő hagyta volna meghalni a lovat,aztán valaki magához veszi,beleöl rengeteg pénzt. Aztán a hölgyemény letámadni hogy megszerezze a lovat. Na most ez így miii??
2017. ápr. 2. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy ló nem érez hálát a múltbéli tetteid miatt, kérdező. Ha valami rosszat tesz és büntetni akarnád, akkor is csak az azonnali bünti hatásos, mert 10 mp múlva már nem emlékszik rá. Szeretni sem azért fog téged, mert te szereted őt, hanem azért, mert jó gazdája vagy. Törődsz vele, lecsutakolod, napi szinten foglalkoztatod, járatod, lovagolod. De még ezek sem jelentik azt, hogy mást nem fog jobban szeretni, pusztán azért, mert az illetőnek jobb a kisugárzása, nyugodtabb, céltudatosabb.
2017. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt nem értem hogyan kerül az állatvédők helyett ahhoz a bizonyos nőhöz. Az állatelkobzás egyébként sem ilyen egyszerű, sajnos indokolt esetekben sem. Nagyon kamu szaga van ennek a sztorinak, vagy téged is átvertek.
2017. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9. Válaszoló! Hát figyelj, őszintén szólva nem is tudom már mit mondjak erre. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, és nem is akarom tudni ezt a mocskos ügyet. Egyébként sem erről szólt a kérdés... Inkább igyekszem elfelejteni,a lényeg hogy jól van ló :) Én úgy tudom így történt, ha meg át lettem verve akkor sem tudok már rajta változtatni
2017. ápr. 5. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!