Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha visszafoghata...

Mit csináljak ha visszafoghatatlan a lovam?

Figyelt kérdés

Tulajdonképen semmi baj sincs vele? de mikor egy nap lovagoltam (az utcán), akkor jött egy kocsi és nagyon megijedt, de annyira, hogy alig bírtam visszafogni. :(

Mit csináljak másképp? Már nem bírtam fogni a szárat. (Gumis zablája van).


Még egy baj van! Az hogy sunyit. Mit csináljak ez ellen?


Előre is köszönöm a választ!



2017. márc. 27. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha magyar lovasok először kitanulnák a szakmát,megtanulnának bánni a lóval és csak utána vennének lovat,nem lenne ennyi igénytelen kókler.


A ló menekülő állat,ha megijed megindul bármelyik,ő neki ez úgy jön le h "menekülni kell az életemért". Ilyenkor ha képzett a ló (ami nálad fizikai képtelenség lehet) pár felvétellel megtudod fogni,esetleg keretbe tenni ,másnem elfordítani körre ,majd megnyugtatni. A sunyításnak megint sok oka lehet,ha sunyít zökkentsd ki abból az állapotból,igazítsd meg ,mozgasd át a zablát, legyints neki oda stb..

2017. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Először is! Nem az enyém a ló 2. 12 évesen mit vársz tőlem? 3. mivel 12 éves vagyok ezért még nem tanultam ki a "szakmát" Grat! ;)
2017. márc. 27. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt már be is láttad, hogy nincs elég tapasztalatod... De más kérdés: ki volt az az ...................., aki egyedül kiengedett az utcára egy lóval?! Ráadásul egy nem tapasztalt lóval.
2017. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-nak adok igazat, az utca minden csak nem egy csendes, nyugis hely lovagolni.


Miért nem karámban lovagolsz?

2017. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14 év alatti fiatalként, megfelelő tudás és rutin nélkül, nem kellően tapasztalt és képzett lovon miért lovagolsz képzett külső kontroll nélkül az utcán?

Szüleid simán lecsukják, ha bajod lesz, és az edződ is elő lesz véve miatta, vagy akié a ló...

2017. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Röhejes
2017. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!