Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eladjak a kedvenc lovam. Hogy...

Eladjak a kedvenc lovam. Hogy eljem tul?

Figyelt kérdés

Szoval van egy lo itt a lovardaban. Eddig bertartasban volt de olyan 3-4 honapja visszaadtak ezzel az indokkal:

"Ő már túl öreg nekem es mar meguntam"

Es ugye 4 honappal ezelott en lovagolhattam rajta es nagyon megszerettem. Ezalatt a rovidke kis 4 honap alatt NAGYON,ISZONYATOSAN MEGSZERETTEM!!!!!

Es ugye elkezdett oregedni. Most Aprilis 23-an lesz 21 eves.

Nem volt igazabol semmi baj vele.

De egyik nap a lovasoktatom lanya felhivott. Beszelgettunk egy kicsit es elmondta azt is hogy az utobbi idoben elkezdett hullani a szore egyre sovanyabb lesz...stb.stb.

Akkor elkezdtem sirni.

De aztan nem vettem tulsagosan figyelembe. Azt hittem majd meggyogyul.

De hat nem igy lett.

Azotta is rossz az allapota. De azert annyira nem hogy el kelljen altatni vagy hasonlo.

Es a lovasoktatomnak kell egy uj lo ezert el akarja adni az en kedvencemet...

Meg van ugy kb. 1 honapunk egyutt de...talan most lovagoltam utoljara rajta.

Es ha mar most is ugy erzem mintha osszedolt volna a vilag.

Akkor hogy eljem tul a sulit meg a tobbit ugy mintha nem lenne semmi sem tortent volna?

Es hogy eljem tul az eladas napjat.

A bucsut..

Es a tobbit???

Tudom lehet hulye kerdes de van tippetek arra hogy eljem tul???

Es bocsi ha kicsit ertetlenul fogalmaztam. Csak nagyon nehez...


2017. ápr. 1. 22:14
 1/3 anonim válasza:

Most te komolyan attól félsz, hogy megfogsz halni ha nem látod többé a lovadat?

Ha igen, megnyugtatlak emiatt nem fog meghalni. Fájni fog mert kötődtél hozzá érzelmileg de hát ez az élet rendje. Gonolom még elég fiatal vagy. Az, hogy megtanuld és elfogadd a dolgok mulandóságát a felnőtté válás egyik legfontosabb része.

Beszéld ki magadból barátokkal, szüleiddel, rokonaiddal stb. Csinálj olyan dolgokat amiket szeretsz, vegyél egy kisállatot. Ezekkel tudod majd enyhíteni, feldolgozni a hiányának fájdalmát.

2017. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"vegyél egy kisállatot" - ennél felelőtlenebb tanácsot nem is adhattál volna!


Kedves Kérdező!

Megértelek, de nem tehetsz semmit.

Nem bántásból írom, lehet, hogy ez egy fellángolás a részedről, és viszonylag hamar beletörődsz, ha most nem is érzed úgy. Ha nem, az idő akkor is segít!


Majd érezni fogod, neked mi a jobb: foglalkozni egy másik állattal (egy másik lóval vagy egyéb fajjal) vagy nem. (Pl. a mi kutyánk majd' 10 éve pusztult el, és talán csak tavaly kezdett el motoszkálni bennem a gondolat, hogy kellene egy másik kutya, és még mindig nem léptem - más fajjal viszont nagyjából 3 hónap után kezdtem el foglalkozni.)


Ha továbbra is jársz a lovardába (ugyanabba vagy másikba), akkor úgyis körül leszel véve más lovakkal, ami valamilyen szinten rá fog kényszeríteni, hogy továbblépj! (Ilyen meg a macskánkkal volt: az egyik elpusztult, a másik itt maradt egyedül, kellett neki egy társ...)


Ez nem jelenti azt, hogy elfelejted, egyik állat sem pótolhatja a másikat, de segíthet a tudat, hogy egy másik állatnak van szüksége rád.

2017. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Átérzem..elköltöztünk, így lovardát kellett váltanom. Szerintem soha egy lovat sem szerettem még annyira, mint őt..

Az elso 2 hónapban jól leromlott az átlagom a suliban, egyszerűen fel sem bírtam fogni. Persze folytattam a lovaglást, de nélküle olyan egyhangú volt..majd jött gy új ló. Úgy éreztem, már továbbléptem rajta. Majd fél év után őt elaltatták..egy világ dőlt bennem össze. Most, 2 év után megint ugyanúgy tudok szeretni egy lovat. És ez meglepett.

2017. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!