Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jók a váz nélküli nyergek?...

Jók a váz nélküli nyergek? Van valakinek ilyen nyerge? (Barefoot)

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a Barefoot nyergek, és sok jó dolgot írnak róluk. Van valakinek ilyen? Tényleg nagyon jó a ló hátának és kényelmes is? Megérné ilyet vennem hobbira? Tapasztalatok?

Köszi előre is! C:



2017. ápr. 4. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy a váz nélküli nyergekbe épített "gerinccsatorna" (már ha van egyáltalán az adott nyergen) valóban szabadon hagyja a ló gerincét terhelés alatt, így egyáltalán nem használnék váz nélküli nyerget. Kengyellel végképp nem, mert a kengyelek felfüggesztése miden esetben olyan kicsi, hogy belegondolni is rossz, hogy azon a kis felületen terheli a lovas a ló gerincét, amikor könnyít.

A Barefoot egyébként sem egy nagy márka, csak itthon számít annak, mert nincs választék.

2017. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy váz nélküli nyereg egyszerűen nem tudja úgy eloszlatni a súlyt, mint egy rendes, hagyományos nyereg, akár fa, akár műanyag vázzal.
2017. ápr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2017. ápr. 5. 19:21
 4/4 anonim válasza:
Barátnőm 5 éve használja versenyekre is (távlovaglás), és nagyon meg van vele elégedve. Azelőtt nagyon fájós hátú lova volt, főleg versenyek után nagyon fájtatta, de amióta a Barefoot nyergét használja, azóta nincs panasza. Még 120 km után se! Szóval szerintem jó nyergek. :) Egyedül az volt vele a baj, hogy miután megvette kellett kb 1 hónap hogy megszokja a nyerget, mert az elején nagyon furcsa és kényelmetlen volt, ameddig ki nem alakult a nyereg ülése. De most viszont azt mondja, hogy le nem cserélné egyetlen más nyeregre sem. :) Nagyon kényelmes neki is és a lónak is. Barefoot Cherokee-t használnak.
2017. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!