Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni kantározás problémás lovakkal kapcsolatba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy lipicai kancám,aki fél éve az enyém. Kissé önfejű de nagyon kedves ló. Nagyon nehéz kantározni,mert nem szereti amikor a fülénél birizgálok. Nagyon nehezen tudom áthúni a tarkószíjat. Tudna valaki segíteni vagy olyan kantár ajánlani esetleg kötöféket szárral amivel ki tudnám kerülni ezt a problémát?

2017. ápr. 14. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem célszerűbb először ellenőrizni, hogy mi okozza a problémát. Például jelezheti azt, hogy tényleg zavarja, ha a fülénél birizgálsz, de ekkor hozzá lehet szoktatni a dologhoz.

Viszont utalhat arra, hogy fáj a foga, vagy túl durvák a szársegítségeid, amin más kantár nem fog segíteni.

Esetleg a füle is fájhat, de annak - szerintem - egyéb jelei is lennének.

2017. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A foga ninvs baj már megnézettem. Látott oktató és mondta hogy a szársegítséggel sincs gond. A füle se fájhat mert megnézték többen is. Ezért nem tudom mi a gondja vele bár a zablát sem szereti. A kantár látványától is rosszul van.
2017. ápr. 14. 17:22
 3/10 Linó03 ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen félti a fülét. Sok ló nem szereti. Oka lehet az is, ha előző helyen volt valami rossz élménye, vagy egyszerűen csak bizalmatlan. Ismertem egy lovat, akit fülcsavargatással büntettek egy helyen, de a gazdájában bízott, neki engedte, hogy hozzányúljon. Próbáld a bizalmát megszerezni.
2017. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatold szét a kantárt úgy rakd rá
2017. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi már dolgozom a bizalmán. Eléggé bizalmatlan és van egy nagy heg a lábán. Szerintem nagy balesete volt ezért adták el. Amugy semmi baj nem lenne vele?
2017. ápr. 14. 20:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Csatold bővebbre a kantárt, nem kell bajlódni a füleinél, hanem sokkal egyszerűbben rá tudod rakni. Utána állítsd vissza. Egyébként is félti a füleit, vagy csak kantározáskor? Nem írtad, hogy kötőféknél probléma lenne. Ha csak kantározáskor, akkor lehet rossz berögződés. Lehet, ha rájön hogy nem bántod, majd lejjebb ad.

Az én lovam azt csinálta még egy hónapja amikor hozzám került, hogy felemelte a fejét, ami nem volt vicces, mert 180 magas én meg alacsony vagyok, és az orráig sem értem fel. Most már beleteszi a fejét a kezembe kantározáskor.

2017. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem odaírni, hogy én állandóan simogattam kantározáskor a fejét, amit nagyon szeret és így mindig lejjebb rakta. Egy idő után rájött, hogy nem bántom. Biztos a te lovadnak is van valami, amit szeret, próbáld meg azzal egybekötni és akkor kellemes élménye lesz.
2017. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ő nem szereti ha piszkáljuk a fejét és kapkodja. Nagyon félénk és temperamentumos. A kötőféket sem szereti még a látványát se bár amugy nagy nehezen fel tudom rakni. De nem tudom mert a kantár látványától is a hideg fut a hátán. Nagyon kedélyes és nem egy bújós ló. Nagyon erős személyiség és erős lovast igényel. De ezzel nincs baj.
2017. ápr. 17. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia Kincsem13!

Lovad este nagyon komoly dolog is lehet! Az is lehet hogy ennek a problémának a gyökere egészen régre vezethető vissza..mondjuk a belovaglásra, kiképzésre..Lehet hogy lovadat verték azért mert ösztönösen(mint ahogy minden csikó) nem engedte hogy felrakják rá a kantárt és a kötőféket, s ezért az ivódott bele a tudatába, hogy:

Kantározás egyenlő fájdalom...

a lovad ezért fél a kantártól amikor a fejére akarod rakni. Ilyenkor ezt megoldani csak is bizalmas kapcsolattal lehet..tegyél a bizalmas kapcsolatotok érdekében....Utána szépn lassan meg kellene szüntetni félelmét...Itt az én tippem ennek megkezdéséhez....:

Először is vakargasd meg barátságosan füleit..s közbe mondd el neki hogy most mit fogsz csinálni...

Majd először próbáld a vezetőszár vagy egy kötélnek a végét, áttenni a fülein és hozzáérinteni a tarkójához. Ha nem vonakodik akár csak pár másod percig..dicsérd meg... nagyon fontos) Még egy tipp:

Rakd rá a kötőféket..( vagyis csak próbáld....de amikor látod hogy elkezdene tőle vonakodni emeld el tőle...ezt ismételd meg párszor.. a végén már megszokja hogy ez neki nem rossz...

Nagyon fontos megemlítenem ezeket:

TE SOHA NE IJEDJ MEG! A ló a saját ijedségedet ellened fel tudja használni...semmilyen ijedséget ne mutass lovad közelében.

Másik fontos...

NE HAGYD RÁ A DOLGOKAT! ha ráhagyod a dolgokat azzal azt mutatod meg neki hogy ő az úr..


Továbbiakban sok szerencsét kívánok a paciddal...Nekem is van egy lovam...neki hevederiszonya volt....sikerült kigyógyítanom...

Ja és remélem hasznos dolgokat írtam számodra..

UI:

2017. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még valamit elfelejtettem ebbe a hosszú mondandómba írni..

Említetted hogy lehet hogy balesete volt ezért atták el....lehet az is hogy nem a belovaglásnál volt lelki sérülése..hanem a balesetben..lehet hogy valami olyan történt ami a fejére is vonatkozik.....Ez esetbe is csak bizalommal kell hozza fordúlni....

Még azt is írtad hogy bizalmatlan...

Lehet hogy a baleset miatt már nem bízik az emberekben, ne engedelmeskedik nekik......

Bizalmatok jobbítására, figyelmedbe ajanlom Parelli és Monty Roberts módszereit illetve a szabadidomítást....

A szabadidomítás lenyege: gyakorlatokat tanultok meg eggyütt semmiféle kötél nelkűl.....de nem a latvány a lényeg..hane az hogy amíg meg tanultátok a feledatokat jobban összekovácsolódtatok...

Én lovam is mint már mondtam heveder iszonyos volt.......vele is csak a bizalmamat kellett fokozni....és mostmár elválaszthatatlan páros vagyunk....

2017. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!