Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 14 éves vagyok, szeretnék...

14 éves vagyok, szeretnék lovardában dolgozni. Lehetséges? ⬇⬇⬇⬇⬇⬇

Figyelt kérdés

Nyáron ugye szünet van,és szeretném a lovak közt tölteni.Nem kemény pénzért szeretnék,csak éppen hogy... Lóápolás,etetés,szalmázás,lemozgatás,kisebbeknek segíteni nyergelni.Ilyeneket vállalnék. 😃

Lehetséges ennyi idősen? 😃


2017. ápr. 17. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Hivatalosan nem. Feketén meg az dolgoztat aki mer, erre nincs általános helyes válasz. Legálisan önkéntes lehetsz csak, de azért nem fizetnek.
2017. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
23%
talán
2017. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
A rabszolgákat mindig szívesen látják mindenhol. Mondjuk én 14 évest oda nem raknék gyerek mellé segíteni,vak vezet világtalant kategória.
2017. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pénzért valószínűleg nem. Önkéntesként lelkesedésből lehet, talán lovaglásért cserébe is, ha találsz olyan helyet. Pénzt már csak azért se fognak adni, mert lesz, pláne nyáron, aki ingyen is megcsinálja, vagy mac lovaglásért. Plusz az almozásért jó eséllyel már így is fizetnek egy lovászt, eszük ágában nem lesz azért külön neked is fizetni.
2017. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
13%
ti hülyeségel etettitek ezt a gyereket
2017. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%
ugy sem fogja elhini
2017. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
En dolgoztam lovardában cserébe lovaglásért, ugyanilyen munkákat végeztem mint amilyeneket leírtál,de a lovaglás amiért dolgoztam egész heten kb. semmi se volt es csak kihasználtak. Ha nem fizetsz erte akkor rád se néznek miközben lovagolsz es csak elvarjak a munkát. Kb. a lovasz helyett dolgoztam úgyhogy csak olyan helyre menj ahol megbecsülik a munkád es nem dolgoztatnak a semmiert😊
2017. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsó válaszolónak. Én is elmentem egyszer egy olyan lovardaba ahol munkáért cserébe lovagolhattam. Egyébként nem voltam kezdő,azelőtt is rengeteget lovagoltam csak hát a szüleim már sajnos nem tudták fizetni és ház abba kellett hagynom. Aztán átmentem oda ahol munkáért cserébe gyakorlatilag nullát kaptam. Egy hétig dolgozam
2017. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, véletlenül elküldtem.

* szóval egy hétig segítettem mindenben,szépen mindent megcsináltam és azt kaptam cserébe: felülettek a lóra 10 percre hogy lesétálja azt amit az oktatóval dolgozott ( remélem értitek mire gondolok) :( Eléggé rosszul esett, most nem tudom hova megyek lovagolni de remélem lesz valami jobb...

2017. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ki kell ábrándítsalak, hogy nagyon-nagyon ritka az olyan hely, ahol betartják az ígéretüket "segítségért lovaglás" témában.

Én is voltam "ingyen munkás". Egész nap kint voltam, csutakoltam, sepertem, felszerelést pucoltam, lelkes voltam... és amikor megkérdeztem, hogy mikor ülhetek lóra... "ma sokat mentek, majd holnap/legközelebb", "ma előbb kell elmennem"...stb Szóval mindig csak a kifogások. Addig jó vagy, míg ganézni kell, de amikor lovaglásra kerül a sor, akkor már le vagy xarva. Vagy ha lóra is ülhetsz nem figyelnek rád úgy, ahogy kéne, szóval tanulni belőle nem lehet, ellötyögsz fél órát és ennyi. Pénzt meg főleg nem fogsz érte kapni....

A másik az, hogy még gyerek vagy. Azért egy lovardában nagyon sok a balesetveszély, és ha valami baj ér téged, azért ki vállalja a felelősséget? Ha beszorít egy ló a boxban, vagy megtapos, elránt...stb. Az oktató/edző nem tud ketté szakadni, hogy a pályán oktasson, meg titeket lézengőket is szemmel tartson, a lovászok meg pont lexarják.


Ha szeretnéd, beszéld meg az oktatóddal és csináld, de ne várj cserébe semmit, se pénzt, se lovaglást. Csak a saját örömödre csináld és csak annyit, amennyi jól esik. Ha az oktató mégis jófej és megengedi a lovaglást, akkor fogadd el, de ne ígérgessen, mert nincs annál szívszorítóbb, mikor lelkesen kiviszed a kobakod, készülsz lovagolni, majd koppansz egy nagyot, hogy "jah bocs ma mégse".

2017. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!