Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem milyen fajta lovat ajánlanátok az alábbi szempontok szerint:

_rólam_

-160cm vagyok (szóval nem 140 cm alatti ló)

-még nőni fogok (13 éves vagyok)


_lóról_

-140-160cm (gondoltam)

-Magyarországon tenyésztett fajta legyen

-nem csuka és nem kosfejű

-hobbylovaglásra és túrázásra szeretném használni, de az is jó lenne ha tudna ugrani

-melegvérű legyen


(Annyit szeretnét tisztázni,hogy nem szeretnék a közeljövőben lovat venni csak érdekel a téma.)


2017. júl. 28. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Szinte bármelyik magyar fajta megfelel ilyen célokra.


Igazából nagyobb túrára shagya, de az csuka fejű. Nyilván kiesik a kosfejű nóniusz és lipicai is.

De marad a gidrán, a furioso, a magyar félévért és a magyar sportló, sportfélvér, esetleg egyéb sportló fajták (születhet itthon a német sportló is), ha átlovaglásra is lenne pénz, és jobban megy már a lovaglás, akkor angol telivér, ügető is szóba jöhet.

2017. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Versenylovakon lovagolok csak azokkal az a bajom,hogy nagyon pörgősek ezért a túralovaglásra nem alkalmas.
2017. júl. 28. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi a baj a csuka- és kosfejű lovakkal?


Amúgy magyar félvér, kisbéri félvér, mezőhegyesi félvér, gidrán.

2017. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az angol telivér és az ügető sem kezelhetetlenül pörgős, ha megfelelően van mozgatva, tréningezve, idomítva.
2017. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Kisbéri félvér
2017. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kisbéri félvér
2017. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Porogosek? Fogd vissza, kepezd, hogy ne rohanjon TANULJ meg lovagolni.rád ferne.a valaszaid alapjan nem ertssz hozza melyebben..az semmit nem jelent hogy 7 eve lovagolsz kiscsillag
2017. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt teszi. Nem akar a közeljövőben még lovat. Ehhez képest te lekezelő vagy, és látatlanban sérteget. A tanult lovas alázata nyilvánult volna meg? Bizonyára.
2017. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!