Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha kipróbáltok egy új lovat...

Ha kipróbáltok egy új lovat mennyi ideig lovagoljátok?

Figyelt kérdés
Lovat fogok venni. Elmegyek, kipróbálom. Meddig lovagoltok rajta h az eladónak se legyen kellemetlen mivel nem lovagolni mész csak kopróbálni. Ugro lovat veszek annak idő még bemelegssik. Kb fél óra? Ha nemm ugro akkor olyan negyed óráig próbáljátok?
2017. aug. 6. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a ló állítólagos képességeitől is függ azért, meg attól, hogy milyen dolgokat akarsz mindenképpen látni, tapasztalni. Én felültetem először a gazdáját, hogy lássam, ő hogyan, milyen stílusban bánik a lóval, és a ló mire hogyan reagál. Előfordult, hogy már ez alapján tudtam, nem ezt a lovat keresem.

De ha ez alapján meggyőzött, akkor nyilván felülök én is, elvileg egy bemelegített lóra, így specifikusan tudom próbálni, amit akarok. Nyilván ez egy ugró ló esetében más lesz, mint egy épp a kiképzése végén lévő csikó esetében.

2017. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb 1órát rá kell szánni. Ahogy az előző is írta, először a gazdája üljön fel, aztán jössz te. Nézd meg az alapképzettségét mindhárom jármódban, próbálgass alap idomító feladatokat, ha te nem tudod, akkor az edződ. Ha ugróló, akkor ugrass is vele, ha kocsizni vagy kocsizni is akarsz vele, akkor fogjátok be. Megnézheted mennyire ijedős, szemes pl nylon zsáktól stb. főleg ha úgy is hirdetik, hogy nyugodt biztos ló.

Intenzív munka után figyeljétek a járását, ízületeit, nem-e kattog stb.

Ha komolyan érdekel aló, akkor ne csak bejelentkezve, hanem véletlenszerűen is nézd meg a lovat, hogy nincs-e valami turpisság (pl nem volt nyugtatózva, gyógyszerezve).

2017. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően úgy illik, hogy valaki felül rá bemutatni. Jármódok, esetleg ugrás, így láthatod, hogy mozog a ló nyereg alatt (és nem csak videón). Ezután felülsz rá te. Érdemes ilyenkor alapvető feladatokat kérni a lótól (persze a ló belovagoltsági szintjétől is függ, egy csikónál például csak a jármódok jönnek még csak szóba). Láthatod, hogy mennyire könnyű-nehéz lovaglású, és neked ez mennyire tetszik. Milyen hamar tudsz ráhangolódni, mennyire figyelmes, érzékeny, stb. Nem tudom sajnos, ez mennyi idő szokott lenni, de nem kell órákig rajta ülni, már az elején lehet érezni. Ha ugróló, akkor ugye még ugrasz is vele. Szóval azt mondanám, addig ülj rajta, amíg kialakul benned egy érzés a lóval kapcsolatban, hogy mennyire tetszik, és képes leszel dönteni róla.

Ezen kívül a legtöbb lovat el lehet vinni kipróbálásra. Általában érdemes azért megkérni, főleg, ha nagyobb összegről van szó. Mondjuk egy hétre elviszed magadhoz, így látod, milyen otthoni környezetben, illetve több időd is van dönteni. Hátránya, hogy ha nem jó, akkor ugye vissza kell vinni. (Nálam például volt már, hogy elhoztam egy lovat, és vissza is vittem. Meg olyan is, hogy helyben megvettem.)

2017. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott, hogy ha tetszik a ló, vigyél orvost legközelebb, és kérj sántaság és kehesség vizsgálatot.

Illetve szagold meg a ló leheletét, mert régi trükk beitatni a lovat, mint a nyugtatózás egyik módszere - ilyen lóra felülni sem érdemes.

2017. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!