Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet még vemhes a kancám?

Lehet még vemhes a kancám?

Figyelt kérdés
Természetes úton lett fedeztetve, 18-án lett utoljára ráugratva a mén. Most úgy néz ki sárlik... Csak jövő héten tudja UH-zni a doki...ban még reményem, higy vemhes? Mindig rendre sárlott, idén 20 éves, nagyon jó kondiban van, állítólag volt több csikója is....előtte is megvizsgáltattam, minden rendben volt. Mi akkor a probléma? Csak pechem volt , esetleg a meleg miatt? Nagyon el vagyok keseredve most...
2017. aug. 6. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A ménnek milyen fedezétetési sikerszázaléka van?
2017. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Több csikója is van, de már 26 éves (Agropoint Cannizzaro)
2017. aug. 6. 17:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat,2r
2017. aug. 6. 17:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval 24 (telefonról pötyögök, azért a sok hiba)
2017. aug. 6. 17:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is sok kanca volt, amelyik nem vemhesült elsőre. A meleg is lehet az oka, azért ez minden szervezetet megvisel. De van remény ettől még, én láttam már kancát, amelyik ellés előtt egy hónappal is sárlott még. Vagy legalábbis úgy csinált.
2017. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Bocsi az offért, de 20 éves lovat minek akartok befedeztetni? Ez nem úgy működik a lovaknál, mint az embernél hogy "jajj de jó, kisbabám van, de boldog vagyok." A lovaknál ez azért (főleg egy idős lónál) akármilyen jó kondiban van, komoly komplikációkat okozhat és megterhelő.
2017. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igazad van, nem úgy működik, mint az embereknél: nem véletlenül sárlanak kb életük végéig. Számos kanca van, amit idős korára tenyésztésbe vesznek, különösebb komplikáció nélkül. Ha állatorvosnak nem volt ellenvetése nem gondolom, hogy ez ennyire nagy probléma...
2017. aug. 6. 19:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt már több csikója, és nem volt korábban nehéz ellése, akkor semmi baj nincs ezzel a korral. Idősebb kancákat is szoktak fedeztetni, gond nélkül ellenek ha nem marad ki túl sok év két csikó között. Szóval azért mégsem emberek.

Simán lehet hogy a melegtől vemhesül nehezen, a spermaminőséget is rontja a meleg.

A mi dokink júniusban javasolja a legkésőbbi fedeztetést, mi utána át szoktuk vinni szeptember végére, de inkább októberre ekkor gond nélkül vemhesültek az addig üresen maradt kancáink.

2017. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most minden esetre megvizsgálja majd a doki, aztán ha nincs ellenvetés ősszel újra fedeztetem
2017. aug. 6. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!